Breda Ba 65 1/48 Special Hobby

Previous topic - Next topic

Lubenica

Dobar dan,
E pa ova nije mi bila bas najlaksija. Zavresena tokom 2014 godine. Dosta rada, pogotovo da sve uspen da ubacim unutra jer ovaj izuzetno ruzan avion je nosio prilicno komplikovan sistem bacanja bomba u trupu. Inace obicne Gunze Tamiya farbe... Ako ima bilo koje pitanje i koliko sam sposoban na nasem jeziku korektno da objasnim, tu sam !
8)




viper

Zaista praviš odlične makete, svaka čast

Warhawk

Trud se isplatio, nema ovu pticu puno ljudi u bilo kojoj razmeri gotovu.
Svidjaju mi se odabrane nijanse, a fleke su pogodjene po obliku i Gustini za Bredinu fabriku  8)

Quote from: Lubenica on 21-07-2017, 09:09:53
ovaj izuzetno ruzan avion je nosio prilicno komplikovan sistem bacanja bomba u trupu.

Italijani su voleli da bespotrebno komplikuju sve sem oblika, tako da je korišćen i zastareo metod konstrukcije, što je samo dodatno otežalo avion sa već preslabim motorom.
Tako da mu je pored ružnoće, izrazit kvalitet bila i sporost.  0:)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dragan_mig31

Predobar rad.Jako retka masina.Super si ga odraido.

Goran A.

Quote from: warhawk on 21-07-2017, 10:55:48
Italijani su voleli da bespotrebno komplikuju sve sem oblika, tako da je korišćen i zastareo metod konstrukcije, što je samo dodatno otežalo avion sa već preslabim motorom.
Tako da mu je pored ružnoće, izrazit kvalitet bila i sporost.  0:)

Ovo ti je bas za polemiku -  sa 200 konja manje bio je brzi od svojih savremenika slicne kategorije, pa i po pola tone laksi uz slicne dimenzije. Treba uzeti u obzir da je do konstrukcija s pocetka tridesetih i da nije bilo modernizacije - proizvodnja prestala jos pre rata.

Da je bio ruzan, jeste a ostalo bas i ne stoji. 

Warhawk

Priznajem grešku.
Pobrkao sam ga sa Ba.88, koji je došao posle njega a koristio metod konstrukcije koji nije ni na Ba.65 korišćen koliko je bio zastareo i nepotreban.

"Its structure was too heavy, wing loading too high, and the engines were quite unreliable with insufficient power"



Izvinjavam se za zbun.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zivorad