Hurricane Mk I. S. Tuck (kompletan process izrade i farbanja Hasegawa makete 48s

Previous topic - Next topic

bulovic

Svaka cast.
Mozes li samo da opises kako si postigao efekat prljanja na donjoj strani krila.
Sta si koristio i kako?

Lubenica

Naravno. Suksesija slika pokazue kako sam un Egg green dodao tamnije i svetilje, pa i malo crvenkaste boje (TAMiYA. Airbrush, 0.2 mm, 1 Bar pritisak, 80%alkohola minimum). Posle Wash AK Interactiv za paneling pa mesavina Kilr Johnson i Prince August Akrilik boja (braon i crna) pa sa Olovkom sa naliv perom (??? da li se to tako kaze ????) sam napravio curenje ulja i drugih motornih tecnosti.
8)

viper

Svaka čast! Zaista fantastični radovi ! :cheers


bulovic

Znaci poliranje sa krpicom i malo grafita vrsis na kraju posle prljanja i washa.

Lubenica

Quote from: bulovic on 31-08-2017, 14:19:52
Znaci poliranje sa krpicom i malo grafita vrsis na kraju posle prljanja i washa.

Da, to je ideja. Ali sa obzirom da retko verniram, ostaje prilicno nestabilno po dodirku. Treba paziti. Neznam kako bi se taj sloj grafita ponasao u slucaju vernisanja i da li mu taj specifican sjaj ostaje. Naravno, upotrebiti vrlo malu kolicinu grafita i to na boje koje to trpe. Konkretno, tamnije. Imas jedan dobar pimer te tehnike na nosu od Fw 190A-8 (1/32) sto sam ovde pre par dana prikazao.
8)
Anis. A ne Enis.... :deadhorse  :lol Nisam from Turkey !!!!


boom.boom

Aaauuuu Anise, SAVESENO!!! Puno hvala na ovim fotkama i objasnjenjima! NEPROCENJIVO! :god
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"