Tamiya F-16C Triple Nickel Aviano 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav drugari.Maketa pretstavlja onaj cuveni sruseni f-16 kod Valjeva(EDIT-Sapca) nesrecne 1999.god.Svi ste videli repic i poklopac kokpita u muzeju pored f-117 u delovima... :hahaha  Maketa sama je sjajna za rad i iziskuje malo vise paznje na spoju gornje dve polovine trupa(dat je iz dva dela)i tu i tamo po neki spoj ali nema nekog uzasnog gitovanja i slicno.Kokpit iz kutije veoma detaljan kao i paneli i konutura.Jedino manjka turbina i resetka u izduvu sto sam nadomestio revelovim delom.Ova kutija ide bez podvesa,pozurila tamiya da izbaci pozurio i ja....da kupim te sam podves i komplet nosace nadoknadio od revella hasegawe i meni nepoznatih maketa.Rakete su iz kutije.Bojeno revell 374 koja je uzas niti se susi kako treba i bas je kasnije osetljiva,humbrol 125 i nos humbrol 140.Lak revell u mixu matt 80% gloss 20%...Dekali Balkan models koje bih ocenio pa tako 4 minus...Koristio sam nesto i tamiyinih i oni su uzasno debeli te su ubedjivani nitrom.Eto ja zadovoljan da kazem 90%.Jos nesto da li da mu kacim merdevine ili ostavim ga bez...





























Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Odlican, svaka cast! Inace, pao je kod Sapca, a pogodjen ovde negde blizu mene, prema recima potpukovnika Dotlica cija smena ga je i oborila. Svaka cast, jos jednom!

P.S. ako dozvoljavas malu kritiku, skidaj mu HARM, njih su nosili Block 50/52, ovo je 40, njemu idu GBU
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Sta znam ja sam bio ubedjen da je taj isao u tu vrstu akcije wild weasle ili vec.Cak mislim u muzeju da sam video ostatke te rakete.I da skinem ostaje harm target pod.Koji ne skidam 100%. :cheers :hahaha
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Jeste isao u takvu akciju, cak je i vukao mamac, pogledaj na YT predavanje ppuk Dotlica iz marta ove godine, odlican prilog
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Bas lep rad, i uvek mi je toplo oko srca kad vidim bas ove oznake :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


Adrijano1776

A lijepo si ti to složio,ofarbao sam jbg..pale merdevine dolje...

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Ne volim avion i nikada neču raditi bilokoju F-16 maketu ali ovj tvoj je super i kako treba.

Josip

Janjic

Fino urađeno :)
Kad već pitaš makni merdevine.
凸(¬‿¬)凸

Goran A.

Jedna od boljih sesnaestica na forumu, vidi se da si se potrudio!