FOKKER D.XXI 1/72 Matchbox

Previous topic - Next topic

Jovac

Još jedna od retkih i ne atraktivnih maketa , retko viđanih po forumima, pa rekoh da je odradim . Stari Matchbox, meni uvek sladak, još i malo ređa maketa , pa eto uživanja. O maketi verovatno sve znate , lako se ulkapa sve seda kako treba , jedno pravo opuštanje. Evo slika .



















voja

Sladak Fokker, meni jedan od omiljenih lovaca Drugog svetskog rata.
Ja sam na mojoj maketi za tamno smeđu koristio Humbrol 98 koja je dosta tamnije od ove tvoje.

Revell je devedesetih kupio Matchbox i Frog/Novo pa je tada brljao sa raznim izdanjma pod raznim imenima. Tako je i ovaj Fokker od Frog/Novo završio u kutiji sa oznakom Matchboxa. Kasnije se pojavio i u Revellovoj kutiji. Sam originalni Matchbox ovu maketu nije imao u svom proizvodnom programu. Da je imao, bila bi to tačnija i detaljnija maketa.

.

.

Jovac

Quote from: voja on 01-11-2017, 01:03:11
Sladak Fokker, meni jedan od omiljenih lovaca Drugog svetskog rata.
Ja sam na mojoj maketi za tamno smeđu koristio Humbrol 98 koja je dosta tamnije od ove tvoje.

Revell je devedesetih kupio Matchbox i Frog/Novo pa je tada brljao sa raznim izdanjma pod raznim imenima. Tako je i ovaj Fokker od Frog/Novo završio u kutiji sa oznakom Matchboxa. Kasnije se pojavio i u Revellovoj kutiji. Sam originalni Matchbox ovu maketu nije imao u svom proizvodnom programu. Da je imao, bila bi to tačnija i detaljnija maketa.

.

.

Ja sam ovu maketu dobio na poklon od drugara. Sladak mi je avion , ali nisam istraživao da li je stvatno u pitanju Matchbox ili Frog. Maketa je bila kompletna i spakovana u Matchbox kutiju sa Matchbox uputstvom. Boje sam radio po uputstvu, nisam hteo da dodatno istražujem , več direkt kako oni kažu. Ja sam se dvoumio da li da metnem neku tamniju braon, ali reko daj da je uradim kako oni kažu. Slažem se sa tvojim sugestijama i komentarima , ali meni je i ovako sladak aviončić.

Sve u svemu hvala za savet i za detaljan opis o poreklu makete.

Pozdrav Vojo.