P-38F Lightning,Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Pre MiG-a 15 završio sam ovog Lajtninga,Akademca,sa ilustaracijom i dekalima za već čuvenu mašinu "Glacier girl"ali sam zaobišao tu priču i iskoristio dekale za drugi avion na kom je leteo i postao as na Pacifiku kapetan Murray Shubin.Kao što se može i očekivati od Akademija,na ramovima sve to izgleda prilično lepo,čak obećavajuće...ali sve dok se ne krene sa radom...uglavnom ništa ne ide kako treba pa se dosta detalja izgubi kao što su nitne u pozitivi na motorskim gondolama.Plus su gume koje je bar meni bilo problematično navući na felnu.Dodati pojasevi na sedištu ssm i razvučene žice antene.










milan78

Jako lepa maketa!!!Cestitam! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Slike su ti malo pretamne da bi uživao u maketi.
Imam istog takvog ali u Eduard izdanju pa se nadam da če biti impresivan sa svim aftermarket delovima i šarenim oznakama.

flanker

Lepo urađeno. Jedino mi se ne sviđaju neatraktivne oznake.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miha

Hvala momci :cheers
I mene je nerviralo što ima samo ove sterilne neinspirativne dekale,ali tragajući po bespućima neta zaključio sam da ova F verzija nema mnogo "šarenijih"primeraka osim par nekih cirkuskih sa ljutim gujama i raljama morskog psa,rukom namalanih poruka a što me ne impresionira preterano da bih krenuo u neku poteru za materijalom.Tek J i L verzije su lepše jer imaju nmf i koloritnije su od ove prave "redovske"boje.
Slike su takve kakve su,digitalac me nešto zeza pa mobilko zamenjuje sa svim svojim ograničenjima u oštrini.Nemojte zameriti mnogo :cheers

flanker

https://i.pinimg.com/originals/90/c1/e1/90c1e144e444670c5ed8c80e97b69f70.jpg

Sećam se da je PUDGY davao Airfix u 72ci. Jedan maslinasto svetlo sivi sa zanimljivim oznakama.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djos & filip

Lepo i precizno odradjeno. Iako volim da "oljustim" svoje makete, bas mi prija da vimim lajtninga ovako ocuvanog.
Lep rad

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......