MiG-15bis 1/48 Tamiya

Previous topic - Next topic

Miha

Ovu maketa posvećena je mom nedavno preminulom prijatelju Aleksandru Saši Iliću,izuzetnom čoveku i odličnom maketaru,od koga sam dosta naučio i imao uvek nesebičnu pomoć i savet.Nažalost,ova premijera će proći bez njegove reči koju sam u šali nazivao "dozvola za upotrebu".

Standardno dobra Tamiya,bez mnogo delova i bez stotinu servisnih natpisa.Pretstavlja avion kineskog r.v. u vreme Korejskog rata,1951.godine.Boje Model master silver kršten sa malo chrome silver.Crvena mešana,unutrašnjost aircraft blue.













milan78

Veoma pedantno cak za moj ukus i suvise.Trljni malo negde pigmentom,motor neki drybrush mu daj i pigmente...Lepa maketa ali kao da ga isterali  iz OKB MiG.
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Jako lep i pedantan rad.Svaka cast a sad daj malo vise fotke drugog miga koji se vidi :P

Зоран 1962

Lepo uradjeno.Svaka čast.Ni ja nisam pristalica uništavanja makete preteranim prljanjem.Svi su oni u početku izgledali ovako ka na tvom prikazu :cheers :super

A možda maketa prikazuje warbirda koji letu u USA baš sa tim oznakama?

Nego šteta da je Tamiya kiksnula kod krila i možda još čega.

Miha

Hvala momci na lepim rečima za maketu :god
Nisam hteo namerno da je prljam sa kojekakvim čudesima jer se obično "zaigram"pa bude preterano.
Samo grafitnom olovkom su paneli i nitne proterani i to je to.Posvećena je mom drugu koji nije voleo preterano "musave"makete.
Ovaj avion sam video na netu u postavci nekog muzeja,'bem li ga ako se sećam kog a za warbird u ovim bojama nisam čuo.Što se tiče konturne tačnosti,desi se i Tamiji da omaše.Mislim da je Trumpeterova tačnija ali moja dosadašnja iskustva sa istom "tvrtkom"govore da je dozvoljen neki kompromis za račun očuvanja nervnog zdravlja,iako sam ja stari mazohista.Ovde je uklapanje perfektno a na Trumpovim maketama koje sam radio uklapanja su uvek imala neki problem.Takođe i oni znaju debelo da se ispromašuju što se tiče konturne tačnosti.
MiG17pfu koji je nazadnjoj slici samo poređenja radi,rad je od pre više godina,Smer maketa koja u totalu i nije tako loša i pored kvaliteta odlivaka koji nije na današnjem nivou.Mislim da sam je kačio ovde na forumu ranije.
:cheers

YU-DFY

Odlicna maketa. Uzivo izgleda mnogo lepse mada je i na slikama vrhunski. Na ovako uradjenoj maketi se vidi vestina i pedanterija. A musave makete zdravo ne volem. Kad je musavo i strokavo lako se mogu sakriti greske.

milan78

Ne volim ni ja strokave cukane i slicno ali ako vec ide masina sovjetske proizvodnje garez,curenje i slicno idu itekako s njima.Drugo sto je omaz drugu maketaru tu cu stati i pozdraviti inicijativu i rad.A na drugom topiku o prljanju mozemo da pricamo.
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

To sa curenjima i garezom vazi za svaki avion, sovjetski, americki, koji god. Kod nekih je to manje vidljivo, ne zbog odrzavanja, vec zbog pozicije drenaza i odusaka pa neki izgledaju cistiji od ostalih. Ali kad pogledas na pravo mesto... Jaguari i stariji Mirazi su, recimo, mnogo gori od Migova po tom pitanju. Na Migovima je los kvalitet boje vise zasluzan za takvu reputaciju, nego curenja.

Miha

Evo Dragane par slika MiG-17PF:





matilda

Alal ti kinez matori.
Mnogo lepa maketa, i bas joj stoji sto je cista.

Stevan