Zvezda MIG-29 Fulcrum C 9.13 Vazduhoplovstvo NDR Koreje 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav drustvo.Upravo zavrsena maketa,meni legla onako bas,em volim 29ku em maketa solidna za rad,odmor od italerija i naseg vazduhoplovstva.Maketa predstavlja jedan od par komada 9.13 koje su sastavljane u Koreji,i koliko je poznato jedina operativna sa brojem 555.Ovu kamuflazu su dobili svi avioni oko 2014,a lepo su vidjeni na onom aeromitingu 2016.Maketa je dobila eceraj u kabini od Eduarda za ICM 29ku,koji je uz malo ubedjivanja lepo legao.Od sklapanja samo mi je malo muke zadao deo koji predstavlja vrhove krila po kojma se izmedju ostalog razlikuju verzije,te je tu bilo gitovanja i rezanja ali nista specijalno.Obojena je humbrolom,127 i 125 i 22 u mixu gore,dole 87 sa 22 u mixu.Tank sam stavio u humbrol 47,pretpostavka da tankovi neki nisu farbani u novu kamuflazu vec ostali takvi.A tankove sumnjam da nose da ne bi piloti prebegli.Nos i dielektrici su nesto tamniji nego standardna boja te je to bila 125 i crna u mixu.Wash sam zbog plitkih panela radio direktno na boju jer je bila dovoljno sjajna,zatim lakovi i dekali.555 broj je prskan preko sablona koji sam uradio,a dekali su Model maker Asian fulcrums pt1.Stencili zvezdini koji su vrhunski.Samogradnja neke antenice,pito,vortex generator,varionici,ruckice poklopca motora i nesto po kokpitu.




























Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Odlican dvorepi, jos u ovoj semi koja mu odlicno cuci! Rezervoar bas ubija monotoniju sivila i daje mu dodatan smek. Ja sam skoro zavrsio restauraciju 21 u ovoj novoj semi.

Eh sad istorija, Koreja je jedina zemlja koja ima 9.13B verziju, odnosno izvoznu ali nisu sastavljani tamo nego isporuceni transportnim avionima i samo sklopljeni kao i ovi nas odnosno krila i to je to. Za sad je samo 555 vidjen od 9.13 verzije dok u 9.12 sa ovom kamuflazom su vidjeni 558 i 550.


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Зоран 1962


Miha

Lepo si namunjio(što bi reko moj dobri Stevan s'Maltu) ovog Kimovog MiGa. :cheers
Egzotika.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Neka vrsta proglasa,parole,da je licno vodja jednom prilikom boravio u avionu i ocenio ga odlicnim.Ako ima dve takve znaci dva puta bio i "aminovao"letelicu.Ma u sve se razume. :hahaha
Instagram-Peacockscaleworx

Miha

Šemu su kopirali sa F15,garant.

Lepo čuči na ovoj stajaki.Jesi to za njega napravio ili je od neke druge makete?

milan78

Meni lici na f22.Ne za njega cu da spremim i cikicu i zastavu Koreje.Imam ja tih podloga dosta.Isprintujem digitalno malo uvecam smanjim i onda kupim ram za slike kod cika kineza isecem i eto podloge. :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

Ne stigoh do sada da iskomentarisem ...ali moram :)
Lepo uradjeno u veoma atraktivnoj i neobicnoj kamuflazi. Sad sam se debelo zamislio koji da radim, ali mislim da cu oba, ovu i verziju u odvratnoj traktor zelenoj, ali mislim da je to 9.12.
Jos jednom svaka cast, bas lep i pedantan rad.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zivorad


milan78

Hvala drustvo.@Djos & Filip druze obe seme koristili su i 9.13 i 9.12.Postoji jedna slika na netu 9.13 u toj traktor zelenoj.Meni licno ruzna sema ali verovatno cu i ja u buducnosti da odradim.Ali prvo nasi i Iran,Malezija i Kazahstan.A i Rus....kuku!!! :cheers :headbang :hahaha
Instagram-Peacockscaleworx