Monogram 1/48 T-6 Texan JRV

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Odlicna maketa za rad iako je sigurno kalup stariji od 40 godina. Uklapanje odlicno, gita skoro da nije trebalo sem na mestu oplate motora (odnosno gornjeg poklopca motora). Detalji u kabini odlicni i prava je steta sto sam zatvorio kabinu. Staklici su bili predebeli da bi bili realni u otvorenom polozaju pa sam najvise zbog toga zatvorio kabinu. Panelizacija je data u pozitivu, sto je karakteristika maketa proizvedenih 70-tih i 80-tih. Zakovice kojih ima poprilicno su takodje date u pozitivu i może se reci da su i pomalo i prenaglasene. Detalji stajnog trapa kao i glavnih nogu stajnog trapa su me odusevili.
Maketa je farbana Vallejo bojama. Tamno siva br. 160 i zelena 090 odozgo i zuta (zaboravih broj) odozdo. Dekali su Lift Here. Malo sam zaprljao donjaku post-shadingom i suptilno wash-om i zagaravio izduv. Ne volem izgrebane, prljave i prasnjave avione tako da nisam preterivao u ostarevanju. Ovaj primerak je sluzio u skolskoj eskadrili/puku na aerodromu Ecka za koji sam sentimentalno vezan jer se nalazi pored mog rodnog grada a i na njemu sam ucio da letim. Najvise zbog ovih razloga sam i uradio ovu maketu.

Smrt fasizmu, Sloboda narodu!!!







Sasvim korektan rad na nivou.
Dosada sam imao u rukama samo Italerijevu maketu.
A pravi avion je, bar po trupi, krcat rivetima tako da ih ovaj ima još premalo.

YU-DFY

Evo jos jedna slika u vitrini koju sam propustio da okacim.