Modelist/Juzni front L-39 Albatros 1/72 Syaaf

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima.Moj najnoviji rad zapocet u decembru pa ostavljen desetak dana...naime po meni nikad losiju maketu nisam uradio.Kopija Eduarda koja je lose uradjena.Detalji su tu,ali na svakom delu ima 10%-15%vise plastike sto logicno stvara problem u startu.Svakako uklapanje krila sa trupom je najveci problem gde kunem se,donji deo krila strci skoro pa pola centimetra te se tada tanji plastika,a gituje x puta.Usisnici isto,a sama krila ivica na ivicu ne leze i tu ide stiren git....a plastika...samo se lista,neki plihovi se stvaraju te urezivanje,poliranje dovodi do ivice nemoguceg.Providni delovi su neupotrebljivi te sam uzeo Eduardove.Samogradnja pojasevi,potezaci katapulta na sedistima,stepenice,indikatori izvlacenja trapa,varionici i izrezao sam horizontalce za karakteristican polozaj kod L39.Boje humbrol i vallejo,lak revell dekali iz viska Kp,crne strafte bojene a arapski serijali cetkicom napisani.Bombe i lanseri iz viska,gde bomba je karakteristicna za Siriju,zardjala,te sam to uz pigmente odradio.Evo slika!












I zajednicka...
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Meni je ovaj L39 lepsi nego kubanski, a posebno ako se ima u vidu da je takav horor- maketa. Sta je sledece?  :D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

#2
Kubanski davno radjen i to cetkicom jos Kp.Meni drag...hehe.Sledece mig-21 i sabre.
Instagram-Peacockscaleworx



yogi

Buraz ...pusti filozofiju....napravio si ti ovo kako treba...pa i bolje !!!! ODLIČAN...tj.ODLIČNI !!!!  :cheers
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

Jovac

Bravo. Fenomenalno izgleda, vredelo je truda.  :cheers :cheers :cheers :cheers :cheers

djos & filip

Svaka graska znoja je vredela skroz.
Sjajno je ispao i da nisi nista opisivao bio bi ubedjen da je kvalitetno odradjen eduard,
Lep rad, interesantna sema....sta jos treba  da bi se uzivalo ?      :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miha


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Adrijano1776

Odlican :super
Dobra fora sa indikatorima za stajni trap...hmmm?? kao da sam to vec negdje vidjeo?? :lol :lol :lol :lol

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

milan78

Quote from: Adrijano1776 on 08-01-2018, 21:32:17
Dobra fora sa indikatorima za stajni trap...hmmm?? kao da sam to vec negdje vidjeo?? :lol :lol :lol :lol
Hehehe ne bih znao od koga...
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Moja pusta zelja jednog veterana da odradim a dekala nigde...

Odlicno si se izborio sa ovim  :)