"Ferdinand" Sd.Kfz.184 German Tank Destroyer , Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Maketa koja nije preterano zahtevna za rad kako to kod Zvezde obicno zna da bude. Sve se dobro uklapa i ako se pazljivo radi nema potrebe ni za gitom a ni za smirglom. Faza je lakiranja,  pa farbanja u kamuflaznu semu kao sto je dato u sastavnici. Operacija Citadela 1943.








Covece, koja svabska nezgrapna blesarija je ovo "slonce"!?!
Ako bi ga ikad radio, radio bi ovu Zvezdu I to samo zbog kamuflaze.

Pegi

Slonce je postao kada su dodali MG34 , nove motore i jos 15 tona oklopa. Ovo je Ferdinad, prva verzija.

nesha

Ovo definitivno treba uzeti. Uz nešto dorada, nije kanda gore od starog dragona,  koga više nema na tržištu ( :( )
Jesi siguran za 15 t oklopa?  Nešto mi puno...

Pegi

Ne bih ja tu nista dodavao ni doradjivao , trosenje para na metalnu i plehanu galanteriju je nepotrebno, bar po meni.Sve je jako dobro i detaljno uradjeno pa cak je i cev (napisao sam u recenziji) iz jednod dela kao metalna. Dragona sam davno radio i ne mogu da se setim detalja ali mislim da je ovo odlicna maketa i za cenu koja ce verovatno biti prihvatljivija od Dragona i Tamiye , ne treba razmisljati. Podatak za 15t oklopa -celika sam nasao na netu.Pise ovako ,   Motori su umesto prvobitnih Poršeovih promenjeni u bolje Majbahove, što je dozvolilo da se doda još oko 15 tona čelika na gornji deo vozila (nemački tenkisti su imali veoma loše iskustvo sa Poršeovim motorima na tenku Tigar).

nesha

Ma mislio sam samo na par sitnica,  tipa bravice na kutiji za alat. Ništa krupno. I ovako izgleda dovoljno impozantno.
Ma ok je za dodatni oklop,  ama ne znam gde su ga stavili- kad pogledaš ferdinanda i slonče,  nema nigde ništa zakovano il navareno. Dodat mitraljez na prednju ploču i dodata kupola za komandira. Imam neku knjigu o njima,  al na nemeckom je....
U svakom slučaju, želim ovu zver u kolekciji  :D

Dragan

Petnaest tona su dva kubna metra celika... to bi se i golim okom videlo.
Mozda tona i po...  ;)
Inace, sve cestitke za odlican rad!  :cheers

Sandman

5 tona...

https://en.wikipedia.org/wiki/Elefant#Modification%E2%80%94Elefant

"In September 1943, all surviving Ferdinands were recalled to be modified based on battle experience gained in the Battle of Kursk. During October and November 1943, 48 of the 50 surviving vehicles were modified by addition of a ball-mounted MG 34 in the hull front to counter infantry anti-tank threats, a commander's cupola (modified from the standard StuG III cupola) for improved vision, and the application of Zimmerit paste. The frontal armor was thickened and the tracks widened, increasing the weight from 65 to 70 t. The improved vehicles were called Elefant, and this became the official name on May 1, 1944."


Pegi

Prvi deo maskirne seme. Slede popravke i ispravke.



Pegi

To je to , manje vise sto se gornjeg dela tice. Idemo sad na lokomotorni deo Ferdinanda.