F-14A Tomcat, VF-32 Swordsmen, Italeri 1/48

Previous topic - Next topic

Tomcat

Maketarsku godinu završavam kako sam I započeo- restauracijom. Ovog puta je u pitanju Italerijev F-14A Tomcat u 1/48, koji je prvobitno rađen pre nekih 20ak godina. Sama maketa, za one koji ne znaju, nije toliko loša, svakako mnogo bolja nego Italerijev Tomcat u 1/72. Samu restauaciju sam završio relativno brzo, za moje standarde, za nekih 10ak dana, tako da se nisam preterano bavio detaljima, pošto je cilj bio da završim do kraja godine. Koristio sam po prvi put AK interactive boje I generalni utisak nije loš, posebno jer mi se svidjaju nijanse sive. Takođe koristio sam Furball dekale (Cartograf štampa) I mogu reći da su ovo najbolji dekali koje sam koristio. Od dodataka maketa ima rezinsku Quickboost pito cev, Hasegawine ručke izbacivih sedišta I pojaseve koje sam sam pravio. Maketa predstavlja avion iz jedinice VF-32 Swordsmen sa nosača aviona USS Independence tokom jeseni i zime 1983 godine, iz perioda operacija u Grenadi i Libanu, i to je jedan od 2 ili 3 aviona koji su u toj jedinici bili u TPS šemi bojenja. Takođe, ono što će biti zanimljivo poznavacima F-14, je to što je u pitanju jedino krstarenje na kom VF-32 nije imala iscrtane svoje poznate mačeve na vertikalcima već mačora sa piratskom maramom oko glave. Toliko od mene u ovoj godini. Srećna svima nova godina I sve najbolje!
















I za kraj zajednička slika 3 F-14 koje sam završio u 2017., u tri razmere, 3 razlicite seme bojenja i od 3 razlicita proizvodjaca :)




Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

YU-DFY



Tomcat

Quote from: dragan_mig31 on 30-12-2017, 13:37:17
Odlican f-14.Sta je sledece?

Pre neki dan ti rekoh da se troumim, a sad se cetvoroumim, razmisljam I onom F-5E sto sam mu letos skinuo boju :-D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Za restauraciju ispao vrhunski.Veoma mi se svidja! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


Tomcat

Hvala svima! Zaboravio sam da napomenem da je mehanizam za pomeranje krila polomljen tokom rada, tako da sam krila fiksirao u ovom polozaju :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Snoopy

The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"