Australia War Memorial-Canberra

Previous topic - Next topic

Pedja

Fotografije su nastale prilikom posetie Australiji u aprilu 2015. Godine , u vreme proslave sto godina bitke kod Galipolja ,gde su snage ANZAC-a (Australi New Zeland Army Corps.) uzele značajno učešće. Proslava je tada uzela toliko maha na medijima da su Englezi u nekom trenutku opomneuli da je ta bitka za njih ipak bila izgubljena.
Australija, iako krelativno kratke ,,zapadnjačke ,, istorije se trudi da sve prikaže kroz muzeje i postavke koje su fantastične i za to im stvarno treba odati priznanje. Najbolji primer je upravo War memorial, impozantna postavka o čijoj veličini i sadržaju ništa ne slutite prilikom ulaska u muzej, tek tamo,za entuzijaste i ,,zaludjenike" ,u koje i sam spadam, otvara se zbirka fantastičnih eksponata ,prvenstveno iz dva svetska rata. Po meni, najznačijniji su lične stvari Manfreda fon Richthofen-a kao i dva očuvana primerka  Me163 i Me262.
Nadam se da će fotografije (koje nisu baš najboljeg kvaliteta) uspeti da dočaraju ono što sam tamo video.









































....


Pedja

#1
....

































....

Pedja

#2
.....

























.....

Pedja

#3
....







































....

Pedja

#4
.....























......

Pedja

#5
...



























Toliko, nadam se da nisam bio previše opširan.U  svakom slučaju,  ako se nekim slučajem nadjete u tom "kraju" sveta,posetite ovaj fantastičan muzej.   :caooo

P.S. A ovako obično dokažete da ste stvarno bili tamo...

   :lol :lol :lol

Veliko ti hvala od mene na ovim krasnim slikama.

Josip

Miroslav Š.

Hvala mnogo! Odlične i vrlo interesantne fotke :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Dejan68

Hvala Pedja na predivnim slikama (koliko god ti mislio da nisu ostre) :bravo