MiG-29 9.13 RV i PVO Srbije 1/72 Zvezda

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Evo da se prikljucim migomaniji sa 18202  :)

Kao sto naslov kaze, zvezda. Lepa maketa za rad i fenomenalni LH dekali. Farbano humbrol 127 i 145 malo posvetljen. Koriscen eduard zoom set za kabinu i spoljne antene.

3 stvari su mi ostale jos, to je malo jaci mat da udarim jer mi se lak i razredjivac svadjaju, poklopci trapova i varionici. U toku slikanja mi je otpao jedan retrovizor tako da mi ostaje muka naci ili napraviti to.

Jedina mana koja mi se cini su premekani prelazi, al aj na slikama su ostriji al su me pojedinci koji su ih gledali izbliza ubedjivali da su bas bas mekani.

Fotke su takve kakve su, cekao sam sunce al nikako ga nema niti ce skoro. Ja sam zadovoljan, samo mat da legne bolje i bice po mom ukusu.  :)











imghost

nebkv

Super,jos neko da uradi 201 i cela 9-13 flota ;)
Prelazi su veliki problem.U pocetku su ljudi koji su ih videli uzivo imali utisak da se boje stapaju.Meni se cini da su prelazi vidljivi ali ne preterano
Imam neke fotke iz hangara,slikano iz blizine gde se cine bas ostri prelazi,pa cak i sam kontrast izmedju boja veliki
Sve zavisi od osvetljenosti kako prilikom fotografisanja tako i gledanja uzivo
Kad bi moj 203 i tvoj 202 podelili prljanje dobili bi mozda nesto najpribliznije trenutnom stanju ;D
U svakom slucaju nece im trebati mnogo da postanu kao ovaj 202
Samo jos matiranje da ubije ovaj odsjaj i to je to

Goran A.

To oko ostrine prelaza varira, recimo, 18203 ima mekan prelaz na hrbatu, a 18202 ostar.

Kad se bolje pogledaju fotografije, vidi se da je majstorima bezao pistolj pa su linije na pojedinim mestima mekse - pogledati levi vertikalac 18203, desni unutrasnji na 18351...

Sto se tice nijansi, razlika izmedju boja na maketi bi trebalo da bude uocljiva, ipak postoji izvestan kontrast. 

Nemsy_29

Ne znam, ja ne volim cist avion makar bio i ganc nov, to je vec moja filozofija maketarstva. Sto se tice boja i prelaza, na fotkama se ne vidi ali uzivo vidi. Prelaz jeste mek jer sam slusao komentare da je dosta meksi od starih primeraka, slika ima svakakvih obradjenih i neobradjenih pa i nisu neka referenca. U to ne ulazim sta je i i da li je, ipak da mislim da sam ih ostavio premekane.

Za matiranje rekoh, bice, samo da nabavim normalan lak  :cheers

PELE

Mat lak uzmi Revell-ov, imas ga Bogu hvala gde god, skokni do Usca

milan78

Koliko sam cuo,nesto ce na njima biti prefarbano posle remonta,ili vec sta im se radi kod nas.Radom i dielektricki paneli bar.Isprljao si ga kao da je iz perioda 9.12...verovatno ce biti takvi samo sa pocnu da lete.Ne ulazim u to jesu mekani ili nisu prelazi,kontrast se nazire a slike su onako.Predlozio bih ti kupi revell lak i sjajni i mat,njihov razredjivac i to je to.Za mat pola pola i prskaj,gloss malo vise od pola.A u mixu dobijas lep semigloss. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Ajd poslusacu vas za revell, imam tu na Banovom Brdu dexyco pa cu posle posla svratiti.

Hteo sam bolje fotke ali sunce nas nece skoro ogrijati a nisam umetnik u fotkanju pod lampama, ovo je bio truli kompromis. Ziveli  :cheers

Goran A.

Ako kupujes Revell lak, uzmi i njihov razredjivac, od ostalih ume da pobeli.

dragan_mig31

Meni se bas dopada.Odlican rad.Jedino sto bi ti predlozio sem matiranja je kad ces da radis sledeci mig-29 da se malo vise igras sa izduvima.

Tomcat

Lep mig, jedino sto je licno ne volim ove potkrilne rezervoare na 29kama, ali to ne umanjuje ukupan utisak, bas je lep
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...