KP 1/72 Supermarine Spitfire LF Mk.IXe, IDF

Previous topic - Next topic

Profa

AZ maketa u KP izdanju - vrlo zanimljiva i lepo izlivena, sa mnoštvom detalja - u kutiji su date opcije c i e, sečenog i običnog krila, dužeg i kraćeg kormila pravca, dva tipa horizontalaca - sve u svemu, vrlo upotreljiva kutija :)


Unutrašnjost sam obogatio samo Eduardovim tekstilnim pojasevima, koji su mnogo bolja opcija od datih dekala; detalji u plastici su takvi da je eceraj nepotreban:


Polutke sa lakoćom sklopljene, a spoj potom malo gitovan i prešmirglan - iskoristio sam sasušeni prah MM metalizera da proverim površinu:


Zalepljena prvo donjaka, a potom i gornjaka krila, spoj sa korenom krila zagitovan Vallejo gitom, montirani horizontalci:


Bojenje Agama pastom, crna je Vallejo Model Color:


Boga Oca stensila, ali ležu odlično, uz vrlo malu upotrebu hemije... Posle toga i ostali dekali, po redu:


Sledila je montaža preostalih delova, bojenje detalja, i brzopotezno gotova maketa:


Ima tu i tamo neka brljoka (spoj topova, staklić...), ali sam sve u svemu zadovoljan...
Bogu fala što sam Lala! :)

draggan

#1
Odličan IDF Spit. Mislim da je proizvođač kod dekala pogrešio jer je za "58" stavio da je ev.br. 2358 a treba 2058 (avion je iz ČSSR kontigenta koji je preko FNRJ išao za Izrael ,ovaj u rastavljenom stanju).

Profa

@draggan: Da je samo to greška... sa jedne strane je 2358, a sa druge 5238 :deadhorse

No, evo fotki gotove makete:



Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Treba da vidis kakav je kriminal RV napravio na kutiji za novi egipatski Miraz 5.

milan78

Odlican spit.Lep finish! :cheers @AGO2 Rv ima mirage v?
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

#5
@milan78

Slika na kutiji je urnebesna, fotomontaza cileanskog Elkana sa namontiranim egipatskim oznakama.
U kutiji je klasicno pakovanje sa oznakama datim za egipatski Mirage 5SDE. To je, u stvari, primenovani M IIIE (Cyrano radar, dopler...) ali je dobio takvu izvoznu onaku... tako da R.V. ima peticu, ali ne onu varijantu koju bi ti zeleo.

Inace, Mirage 5, ne Mirage V. Dodeljen je arapski broj da bi se izbegla zamena u korespondenciji sa M IIIV i M IV.

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Lep metalni IDF Spit!

Njih nije greota raditi prasnjave, uglavnom su bili takvi. Doduse, metalik efekat bi se izgubio pa mozda i nije neko resenje prasnjaviti ih, ali na  kamuflaznim se bas vidi koliko su debelo upotrebljavani.

Profa

Imam samo jednu fotku ovog u IDFu, i bio je čist (bar kad je slikan). S' druge strane, što ti kažeš, gre'ota prljati...
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Svi su, uglavnom, bar jednom bili cisti i doterani - tu ne moze da se pogresi.

Janjic

凸(¬‿¬)凸