B5N2 Kate 1/72 hasegawa

Previous topic - Next topic

krajton

Evo i mene , počeo sam oštro u 2018
Moja prva završena maketa u ovoj godini
Hasegawa B5N2 Kate
Boje Valejo i lakovi gunze



krajton

Farbanje je negde između hasegawine sastavnice i slike iz perioda napada na Rearl Harbor


milan78

Malo vise oljušten ali ne mari,Japanac je to,jedino ćufte,hinomaru kazu da su bez obzira na osnovnu boju bukvalno popravljali po sletanju.Sad da li je istina ne znam.U svakom slucaju moram da uradim jedan japanski propelerac,i ogulim pristojno. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

krajton

Hasegawina sastavnica



Avion predstavlja aparat sa nosača aviona Akagi, cmdr Fuchida , april 1942

Po njima zelene  boje i nema gotovo na levom krilu

A evo i još jedan Kate

djos & filip

Izem im kvalitet farbe....
Salu na stranu odlicna maketa, jedino sto me brine, posto jurim reference za moj projekat, unutrasnja boja ispod kabine....boja trupa ili ova svetla koju si koristio?   ne zelim da tupim samo me zanima jer mi malo bode oci,
Veliki poszdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

krajton

Svugde i svi kažu da je bela, u svim sastavnicama i po svim forumaima gde sam gledao
Ja sam koristio gunze OFF WHITE

Dragan

#7
Quote from: djos & filip on 21-02-2018, 01:32:55
Izem im kvalitet farbe....
Salu na stranu odlicna maketa, jedino sto me brine, posto jurim reference za moj projekat, unutrasnja boja ispod kabine....boja trupa ili ova svetla koju si koristio?   ne zelim da tupim samo me zanima jer mi malo bode oci,
Veliki poszdrav

Pa kad nisu prvo naneli prajmer!  :D
Prema Monogramovoj knjizi unutrasnjost kabine generalno je obojena maslinastozelenom ciji je FS ekvivalent priblizno 14255, instrument-table bile su crne.

Warhawk

Odlična maketa, uvek interesantna u ovoj ofucanoj šemi!
Lepo je ispalo to neujednačeno guljenje.
Predlažem da ramove staklića još jednom predješ zelenom bojom, jer se provide malo   ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

spatz

Pošto me čeka gomila japosa može mali savet kako si radio ljuštenje boje?

krajton

Prajm pa silver
Vallejo chipping medium 73,214 u airbrush, razblažio sa vodom i prešao par ruku preko silvera ( pre toga malo vežbao na parčetu stirena)
Onda zelena vallejo

Chiping sa vlažnom jačom četkicom i ponegde čačkalicom
zabava uglavnom