mig-21 bis 1:72

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo moga miga u 1:72 od kp.kao sto svi znate ovaj je mig-21 mf,e sad da bude jos koplikovanije dobio sam neka luda ideja da ga preradim u bis,da urezem svi paneli da ugradim resin sediste i kabina itd.ovo je bila jedna moja stara maketa koja sam radio pre puno godina i je bila loso sastavljena.dobri mir.musculo je pomoga oda je rastavim,i evo radim ga sada u bis koj naverovatnije ce da bude hrvatski maskiran.evo neoliko slike od dosadasnji napredak.grba jos nije 1--
% definirana al uz pomoc smirgle i auto body kita uspeo sam da stignem do ovde.prblem mi je jedinoprozirni deo koj se nikako ne uklapa na maketu.prerezen je na 2 dela i nekako cu da moram da ga smestim na maketu.dajte savjete!planiram totalno da scracth-ujem stajni trap!e to kak ocu jos neznam al bitce slike.





dragan_mig31

#1
evo ga spreman za farbanj.sutra cuda pokusam da uradim stajni trap u samoizgradnja! pozelite mi srecu :)



Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 30-09-2006, 16:27:15
evo ga spreman za farbanje.

Draganche, koju tehniku si koristio za urezivanje gravure na grbi iza kabine (ovo shto si dogradjivao)?
Shilo? Skrajber? Acto nozic? Igla?  :-\
A preshading si radio chime - crna farba razredjena ili...?
Shto nisi airbrushom "iscrtao" linije panela za preshading?
Mozda si trebao pito cev da nalepish kasnije - da ti se sluchajno ne polomi pri farbanju..  :-\
Inache deluje lepo s obzirom da si pravio dogradnju "grbe"  ;)
Shalji dalje slike u radu ;)

dragan_mig31

hej sandman hvala na lepe reci,tool za rescribing je home made scriber koj sam uradio uz velika pomoc firefox-a,to je ona zubarsko silo kupili smo ga za oko 3 eura i iz njega uradili scriber.ovo nije bas preshading jer sam proverava kako su urezani panele i kako sam zakitirao maketu.urezivao sam panele iza kabine uz velike muke jer je veoma zaoblena i nisam mogao to da uradim uz pomoc lenjira,pa sam mora da lepim nekoliko sloja molersku traku za maskiranje pa da vucem linije lagano.ja jos nemam kompresor jer nisam ni imao vreme do pred 3 dana da uopste nesto radim pa ovo ce najverovatno da bude i farbano cetkom.meni i to nije bas neki problem  :) jer nema bela zuta ili metal boja na ova maketa.najveci problem je predni prozirni deo kabine jer sam se namucio dosta da ga uradim bar malo da lici na prava stvar.u ponedeljak ga farbam pa za koj dan ce da bude i kamuflaza gotova.

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 30-09-2006, 17:58:31
najveci problem je predni prozirni deo kabine jer sam se namucio dosta da ga uradim bar malo da lici na prava stvar.u ponedeljak ga farbam pa za koj dan ce da bude i kamuflaza gotova.

ako ti je problem maskiranje prednjeg stakla, uzmi ako imash/mozesh da nabavish Tamiya masking tape - ODLICHNA stvar za poklopce kabina!!
dovoljno fleksibilna da moze da prati krivine poklopca, i da mozesh lako da je prilepish uz same ivice ramakabine (ako poklopac kabine ima dobar reljef oko okvira), a shto je najbolje, njen lepak nije agresivan i ne skida farbu ispod (ako je sluchajno koristish za maskiranje vec ofarbanih povrshina!).. mada nije zgorega da samu traku malo "ispipash" jagodicama prstiju... da oslabish lepak josh makice ;)

dragan_mig31

ne nemogu to da nadjem nigde u blizini.za maskiranje nasao sam jedan preparat od talens-a.to je nesto ko maskol i jedam koj drug je to probao i radi.idem u ponedeljak da ga kupim.

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 30-09-2006, 18:40:08
ne nemogu to da nadjem nigde u blizini.za maskiranje nasao sam jedan preparat od talens-a.to je nesto ko maskol i jedam koj drug je to probao i radi.idem u ponedeljak da ga kupim.

hajde bash kad kupish okachi nam slike kako izgleda rad sa time!
Koliko inache koshta taj Talensov "maskol"?

dragan_mig31

pa to u ponedeljak cu da uradim.inace kosta 5 eura!zove se talens masking film ili taka nesto!

Gusha

Neko je okacio kako se pravi home made Maskol, ja mislim MIklusev.Proveri taj recept.Mislim da bese na bazi lepka za drvo uz dodatak detrdzenta za sudove.Proveri

dragan_mig31

da znam nije bio deterdzent nego neki sampon za kosu :)ali ipak ovo mi je jednostavnije i radi 100% ali to sutra :)

dragan_mig31

evo i mala dorada na stajni trap.amoritzer sam uradio od spajalica,izbusio sam rupe u stajni trap i provlekao spajalica,i jos neke linije hidraulike sam uraidio.evo slika.





Nikola

izgleda dobro, aj baci neku sliku kokpita
onaj sjaj je verovatno zbog foto aparata?

dragan_mig31

sjaj je od fotoaparata i boje u zivo izgleaju puno realnije.evo slika ovo je maksimum sto se vidi.ubacio sam i HUD od komad prozirne plastike samo se ne vidi ovako.




dragan_mig31

evo ga pre lakiranje.samo jos da uradim naoruzanje i gotov je.