F4-F3 WILDCAT late Trumpeter 1/32

Previous topic - Next topic

SASA

Kao sto kaze naslov u pitanju je Wildcat,trumpeterova maketa,uklapanje za sada bez problema.Jos nisam definitivno odlucio koji ce period biti ali mislim da ce biti1942 Guadalcanal.Moram jos da prostudiram dekale posto ih imam dosta.Za sada kokpit i nosaci motora uradjeni,kao i sam motor.
























Зоран 1962

Samo napred Sale.Ovo je za sada izvrsno. :super :super

Goran A.

#2
Ako iz kutije moze f4 (FM-1) varijanta, predlazem Atlantik semu.

SASA

@AG02 Mislim da moze,da se uradi fm-1,onda bi trebao da ima cetiri pucaljke?Mislis na ovu semu ili neku drugu?



Lykos

Kad ga već ovako pedantno i lepo radiš,ne bi bilo loše i uraditi creva na motoru tj. "ožičavanje"

SASA

Hteo sam i to ali cu videti,posto motor ide u trup i vidi se samo malo prednji deo.U kutiji je dat i providni prednji poklopac,ali mi je nekako ruzno,kvari izgled gotove makete.

Dragan

Quote from: SASA on 07-03-2018, 22:29:58
@AG02 Mislim da moze,da se uradi fm-1,onda bi trebao da ima cetiri pucaljke?Mislis na ovu semu ili neku drugu?


Prva serija FM-1 imala je sest mitraljeza u krilima, a kasnije serije kao i FM-2 cetiri.

Goran A.

Znam to, jedan od ta dva je imao i vitkiji vertikalac, to je prvo bitnije ogranicenje. Ne znam sta je ponudjeno u kutiji, pa... Uglavnom, bile su obe varijante u toj semi,  drugacije su boje, dekali se isticu a maketari je ne rade cesto. Licno, zanimljiviji su mi Martleti nego americki.

SASA

Nemam dekale za Martlete,jedino da pravim neke maske ali mislim da bi to bilo dosta problematicno.

Goran A.

Radis s cim raspolazes, drugacije ne ide. Sta god da izaberes, bice u redu.

SASA

Mali napredak,sklopljene polutke trupa,uradio sam ozicenje na motoru i napravio sam pojaseve od trake i nekog starog eceraja(nasao sam delove koji mogu da posluze kao kopce).Nastavak sledi....














SASA

#12
Evo upravo zavrsen wildcat.Slike mozete da pogledate ovde posto ih ima vise i prilicno su velike.

https://www.facebook.com/aleksandar.pesic.370/posts/1752698821417594

Evo i link sa kutka u delu sa zavrsenim maketama.

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,23069.0.html