1:72 HASEGAWA SU-27 RUSSIAN KNIGHTS

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

kao sto sam obecao evo i mala kratka recenzija na ova lepa maketa od ovaj prelepi avion,znaci maketa dolazi sa pe set i metalni stajni trap i k-36 sediste.sediste je onako srednog kvaliteta i ne svidja mi se zato cu da ubacim neko resinsko sediste koje nudi vecu preciznost i isze detalja.znaci kutija izgleda ovako



kada sam prvi put otvorio kutiju izgledala je ovako



unutar su bili PE delovi za detaljiranje kokpit,izduvnici i usisnici i metalno k-36 sediste i metalni stajni trap a to su ovi



stajni trap izgleda ok i izlgeda da je precizno uradjen,nazalost nemam mogucnost da to proverim sa tehnicki crtezi jer nemam printer da ih isprintam i to sve lepo izmerim.sledeci su ramovi na koji su delovi izlijeni a to su 5 komada i izgledaju ovako,prisutno je naoruzanje r-73 i r-27 r i t varijanta.



delovi izgledaju precizno izlijeni u tipican hasegawin stil,flash ili ostatak plastika nije prisutan po celoj maketi,panele su fino ugravirane i ima cak i urezane nitne sto dodaje za realizam na samu zavrsenu maketu.sledeci su prozirni delovi,oni su predstavljeni na jednu prozirnu ramku i sadrze predno vetrobransko staklo na koje je kao jedan del izlijeno i staklo i IRST senzor na sredinu tako da od ova maketa od kutiju moze da se izrade samo rane verzije flankera a za dalje preradjivanje potrebno je ovo da se odkloni i da se uradi u zavisnost koja verzija radite.isto tu je i poklopac kabine ko je lepo uradjen palstika nije predebela kao kog kp ili zvezda makete istog tipa i tu su i farove na stajni trap i HUD.



na kraju su dekale i tu su dadeni dekale za izradu aviona akro grupe russian knights i to moze da se uradi jedan primerak ali brojevi su dadjeni za 6 razlicitih aviona od istoimene akro grupe.



sve na sve lepa maketa koja ima sojih mana a to su nos i razmak vertiklanih stabilizatora ko se sa prvi pogled od golo ok one primecuje ali ako neko izmeri onda odstupanje je nekoliko milimetara sto i meni nije bas toliko bitno jer nisam zabrinut toliko oko tacnost do zadnji milimetar :)

valjda ovo ce da pomogne nekome