Spitfire MK.II, 118 Squadron RAF, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Posle katastrofe sa TAV-8B, maketa kojom sam mnogo zadovoljniji, Airfix Spitfire Mk.II. Maketa se dosta dobra uklapa uz minimalno koriscenje gita. Dodao sam pojaseve na sediste, farbano Mr. Hobby akrilima. Maketa predstavlja avion P8088, koji je, koliko sam procitao, pao 1944 u neku mocvaru a njegovi ostaci se danas nalaze u nekom od britanskih muzeja, na zalost, zaboravio sam u kom... Toliko od mene 



















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Odlican rad, nije samo sto volim spitfajere, vec sto volim lepo odradjene spitfajere.

Svaka cast

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Odlican spit.Ovu semu ostavljam za dvokraki hariken u nasem vazduhoplovstvu.Pardon JKRV.... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Pedja

Odlično uradjeno,  mala sugestija,kada već imamo Spitfire SIG, možda ih tamo treba objavljivati,

AcaDinic

UUUUUU što je dobar. Extra. Svaka čast


Tomcat

Hvala svima. Zaboravih da kazem da wash nisam stavljao (osim preko dekala), jer su paneli inace duboki tako da "senka" sasvim dobro istice panele
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

medico

Quote from: Tomcat on 04-04-2018, 15:46:54
Hvala svima. Zaboravih da kazem da wash nisam stavljao (osim preko dekala), jer su paneli inace duboki tako da "senka" sasvim dobro istice panele
to sam baš primetio jer je na nekim fotkama izgledalo kao da je skroz crn wash....Airfix je stvarno preterao sa penelizacijom na 1/72....

flanker

Kao pravi, sve kako treba, ništa prenaglašeno.  :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.