G-4 Super Galeb,al' u 1/48,Aeropoxy

Previous topic - Next topic

Miha

Quote from: Miki on 19-04-2018, 00:16:18
Imam pitanje, posto je u pitanju rezin. Je l korisite masku pri sastavljanju makete? :-\
Ako misliš na zaštitu disajnih puteva dok šmirglaš-može al i ne mora obična bela maska za jednokratnu upotrebu.Ja nisam koristio osim kod farbanja kad koristim ozbiljniju 3M masku jer radim sa enamelima.

ivanv7

Quote from: Miha on 18-04-2018, 23:37:33
Quote from: ivanv7 on 18-04-2018, 23:00:10
Ko je leteo na tom avionu i bio odlikovan i zbog cega?
E,to baš nije za forum. :cheers
Ne razumem.Pojasni.
X

doktor

U pravu ste, Nikola. Nije za forum.

Što se maski tiče, u vreme kada se epidemiolog Kon na TV-u svakog dana pojavljivao u vezi 'prasećeg gripa' (pardon, svinjskog), meni su poslali iz Holandije 3M maske sa ventilom, dakle maska slična hirurškoj, ali nešto deblja, i sa jednosmernim ventilom. Imale su rok trajanja, srećom, nije bilo potrebe da se koriste na poslu. Druga alternativa su one bele maske koje se nose pri elementarnim katastrofama (potresima i sl), u prašnjavim prostorijama/sredinama, a i tu postoji nekoliko vrsta. Za samo šmirglanje je dovoljna obična hirurška maska, ali je treba navući i preko nosa, a ne držati gornji kraj ISPOD nosa, iz očiglednih razloga, a inače, pre 30-tak godina je bilo specijalizanata ORl na VMA kojima je iz tog razloga doc Matić  (opravdano) davao negativne poene. Maska se nosi preko nosa i usta, a ne kao ukras.

doktor

Istini za volju, za potpuni 'umjetnički dojam' u vezi 738 ( kako bi rekla bivša braća), tada i na tom aerodromu, nedostaje vam po jedna BL755 ispod svakog krila, ali njih nije lako naći u 1/48. Ja sam zamolio drugare iz Engleske i ljudi su se zaista potrudili, ali im je trebalo duže od dva meseca. Na fotografijama ne vidim jasno da li ste uspeli da nadjete kobru koja je bila na nosu 738 (levo, ispred brojeva), ja sam je stavio na maketu u 1/72 jer je bila u dekalima, ali kako stvari stoje, neću je imati na maketi u 1/48.

Miha

#19
Quote from: doktor on 19-04-2018, 10:04:50
Istini za volju, za potpuni 'umjetnički dojam' u vezi 738 ( kako bi rekla bivša braća), tada i na tom aerodromu, nedostaje vam po jedna BL755 ispod svakog krila, ali njih nije lako naći u 1/48. Ja sam zamolio drugare iz Engleske i ljudi su se zaista potrudili, ali im je trebalo duže od dva meseca. Na fotografijama ne vidim jasno da li ste uspeli da nadjete kobru koja je bila na nosu 738 (levo, ispred brojeva), ja sam je stavio na maketu u 1/72 jer je bila u dekalima, ali kako stvari stoje, neću je imati na maketi u 1/48.
Ima kobra s leve strane tačno na mestu,ali se zbog loše fotke ne vidi jasno.Naravno,iz 1/72 kompleta je i razmišljao sam da li da postavim amblem ili ne zbog dimenzija.



doktor

Nu što, ja saglasan. Pozdravljaju.

FLY BY WIRE