Italeri Northrop/MDD YF-23 Black Widow II 1/72

Previous topic - Next topic

Orlo

Predstavljam vam Italerijevu maketu eksperimentalnog YF-23 Black Widow II u jednoj od dve seme bojenja. Malo da se razbije monotonost izrade modela istocnog bloka na kutku. Inace ovo je prilicno nekonvencionalan avion koji nije otisao dalje od prototipova jer ga je kao sto je poznato F/A-22 odnosno YF-22 pobedio u nadmetanju.
Maketa je jednostavna za rad, ima malo delova, sve se lepo uklapa. Na njoj nema dodataka, a detaljisao sam u kokpitu sto sam i slikao. Sebi sam dodatno zakomplikovao zivot resivsi da vertikalne stabilizatore i zakrilca stavim u drugaciji polozaj od onog standardnog, pa sam je radio nesto duze, mada to nije ni vazno.  :headbang Nije bogata detaljima pa sam je time zacinio. Farbana je cetkicama, Revell-ovim email bojama gde je 74 osnovna boja, a tu su i 9, 99, 91, 43, 301, 8, i lakovi 1 i 2 itd.
Inace maketu sam nabavio od jednog od clanova MK, koga pozdravljam ovim putem.  :super :cheers
Evo i fotografija:


























flanker

Možda si mogao da ga prerežeš, bio bi efektniji. Za ovako velike površine i jednobojne šeme preoručujem ti air brush,
dovoljan je i onaj basic  ako ti se ne ulažu neka značajnija finansijska sredstva.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Dar Mar

Drago mi je da je konačno dobila svoj "životni" oblik  :super

Kod mene bi, verovatno, ostala večito u kutiji  ???
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"