Dragon 1/72 P-61A Black Widow

Previous topic - Next topic

cherny

Pre par dana smo se sretnim slučajem u M-hobiju sreli ova maketa i ja.  ;)
Ovaj model jurim već neko vreme, a nakon što je Suba pronašao Bilekovu kutiju kod Milana, igrom slučaja naletela je i originalna Dragonova kutija, i ja postadoh srećni vlasnik iste. (Sorry Bane  ;)).
U kutiji se nalazi 5 ramova sa delovima, jedan ram sa prozirnim delovima i mali ecovani set koji sadrži antene. Delova ima ukupno 95, ne računajući eceraj. Plastika je standardna Dragonova, tamno siva, dosta tvrda i prilično hrapave povrsine. Prozirni delovi su odlični, a sam nosni deo je već fabrički matiran, tako da se ne mora matirati pre montiranja.
Detalji su odlični, fino gravirani paneli i nitne, odlični detalji unutrašnjosti kabina, detaljne kutije trapova. Motori su predstavljeni kao prednji red cilindara sa reduktorom, ali se malo vide iza relativno velikih spinera i širokih krakova elisa, a ako želite bolje motore, Quickboost ih proizvodi po vrlo povoljnoj ceni. Maketa se dobro poklapa sa crtežima, uz napomenu da je ovo raniji model koji je kraći za nekih 20cm u odnosu na varijantu B, koju Dragon takodje ima u ponudi, koliko se sećam.
U kutiji dolaze, kao i kod svih novih pakovanja Dragona i Cartograf dekali koji su mnogo bolji od originalnih. Date su oznake za dva aviona, jedan sa Pacifika i jedan iz Evrope.
Sve u svemu, odlična maketa. Cena: 1950 dinara, po meni sasvim pristojno za maketu ove veličine i ovog kvaliteta.
Evo par fotki: