CF-104 Starfighter 1/72 - Hasegawa

Previous topic - Next topic

blaza

CF-104 Starfighter 1/72 - Hasegawa oob

Stari pristojan kalup in 1991 godine sa mnogo opcija za razlicite verzije aviona (jpn & cad), duplo uputstvo, dva seta dekala, sastavnica ako se secam ok uz par sitnih problema (poklopci usisnika obrnuti na slikama). Vallejo akrilna hemija.
















Bas fino. Kupio sam I ja tu maketu ali sa svapskim I italjanskim dekalima.
Ja bi ga jedino manje tamno farbao. Bez tog shadinga.


flanker

Da, možda malo manje postarivanja, ali lepo urađeno.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

blaza


Uzivo deluje nesto realnije postaren, barem se meni svidelo ovako, na slikama pristojno tamnije, ne vidi se razlika izmedju sjajnih i delimicno matiranih povrsina, slikano mobilnim pa su slike odlicne jos ako mene neko pita. Ja sam pocetnik, manje od godinu dana u hobiju, vezbam, eksperimentisem, jos uvek nisam uradio maketu sa kojom sam zadovoljan sa krajnjim rezultatom (verujem da nisam jedini :) .

Tomcat

Meni se svakako svidja....Koje boje si koristio?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

blaza

#6
Quote from: Tomcat on 25-04-2018, 22:45:29
Meni se svakako svidja....Koje boje si koristio?

Vallejo akrili: Model Air 71.063 silver, nemam nista od "boljih" metalik boja osim ovih iz model air linije, probao sam par njih, izabrao silver na kraju, ako se dobro secam ADC grey (Model color) za sivu, crvena 71.085 ferrari red, vallejo satin/gloss lakovi, standardno.

Goran A.

Nije losa maketa uopste, kod ovih u metalu treba paziti na preshading da ne bude prejak, inace izgledaju cadjavo, da ne kazem - nagorelo.