MiG-21 MF Eduard 1/72

Previous topic - Next topic

voja

Posle jako dugacke pauze, evo nove recenzije na mom blogu Krila72. Trebalo je bas puno vremena da se nakanem da nesto napisem i poslikam.

Pa da krenemo.



Maketa MiG-21 MF od Eduarda u 1/72 je novitet za ovu godinu, tacnije za mesec maj 2018. godine.
Ja sam svoj primerak kupio na takmicenju u Mosonu pre dve nedelje. Iako se radi o novitetu koji treba da bude izbacen tek ovog meseca u prodaju, za zivo cudo u Mosonu se ova maketa mogla naci na skoro svakom koraku pa cak i kod samog Eduarda  ;D







Sta da se kaze tj. napise o ovoj maketi?

Lepo odradjen inzenjering makete i njen rasklop. Maketa ima preko 160 plasticnih delova, set eceraja, maske za maskiranje prozirnih delova i veoma bogat set dekala.
Od dekala su ponudjene verzije bojenja i oznacavanja za RV Poljske, Cehoslovacke, DDR-a, Rumunije i Republike Mali. Uz set nacionalnih oznaka, eskadrilskih brojeva, grbova jedinica, . . . dolazi i poseban set dekala na kojem su servisni natpisi.





Fotografije i obimniji opis makete pogledajte na

https://krila72.wordpress.com/razno/rv-i-pvo/mig-21-mf-edu70141/

.

.



Svakako ti puno hvala na ovoj krasnoj I pozamasnoj recenziji!

Ipak, mislim da gresis. Ovo nije samo jos jedna u moru slicnih maketa, nego je The Maketa od.prva prava I pogodzena maketa Mig-21 u 1:72!

Razni Bileki, Kondori, Fujimi iI Zvezde mogu slobodno u zaborav.

Goran A.

Koja cena se ocekuje?

Po sadrzaju kutije, sve je tu, jedina sitnica koja nedostaje su vazdusna creva na trapu.

Lykos


Goran A.

Ako tako bude kod nas, nije mnogo.

Dejan68

Quote from: AG02 on 05-05-2018, 13:27:11
Ako tako bude kod nas, nije mnogo.
+ carina + PDV + marža (zarada)  teško da će bitu 17€. :zvizduc

Lykos

Mislim da ako ga bude kod nas da će biti neka prihvatljiva cena .

voja

Quote from: AG02 on 05-05-2018, 10:51:50
Po sadrzaju kutije, sve je tu, jedina sitnica koja nedostaje su vazdusna creva na trapu.

Tu su i creva. Ecovani delovi 25 i 26. Jedina mana je što je eceraja pljosnat pa baš i ne odaje utisak creva.
Na ecovani deo bi mogla da se zalepi tanka bakarna žičica, ecovani deo da služi kao mustra, pa sve to zalepiti na trap.

.

.

milan78

Ako bude kod nas cena kao Eduard+ptt onda je prihvatljivo.Neke ucene tipa 10,15eura vise nego napolju su nonsens.Tako sam Amk Kfira narucio,prosao sam jeftinije 500din nego sto je bila cena kod nas...jos su me "ocarinili".Ali ok odoh u off topic.
Instagram-Peacockscaleworx

Miki

Da li u samom sklopu ima ima raketa R3R?
I da li se nalaze dupli noisaci za rakete R 60?

Pa kod nas ce kostati do 22e. Ne vise od toga...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

#11
@voja
Ako dobro vidim, 25 i 26 su kinematike za zakretanje tockova prilikom uvlacenja i izvlacenja.

voja

Quote from: AG02 on 06-05-2018, 19:53:24
@voja
Ako dobro vidim, 25 i 26 su kinematika za zakretanje tockova prilikom uvlacenja.

Hvala na odgovoru.
Meni Migovi nisu jača strana a ti si ipak sa njima proveo svoj radni vek pa ih poznaješ u sitna crevca.

Inače, ovaj Edurdov MF predstavlja primerak proizveden u zavodu Gorki ili tako nekako. Naši su valjda iz nekog drugog zavoda?
U čemu je vizuelna razlika MF-ova između ta dva zavoda a što bi veštom oku letimičnim pogledom na maketu odmah reklo "ne, ovaj ne može da se radi sa našim oznakama"?

.

.

Goran A.

#13
Poneki tehnoloski otvor i valjda instrumenti u kabini, mozda i neki senzor/davac, ne znam bas napamet. Najbolje je uporediti prema fotografijama, ako ima nesto, to su sitnice.