Hasegawa 1/72 Focke Wulf FW-190 A-8

Previous topic - Next topic

Lanmi

Sledeći u nizu ranije urađenih a skorije fotkanih je Hasegavin FW-190. Maketa sada zaostaje za mnogo boljim i jeftinijim Eduardom ali i dalje može od nje da se uradi lepa maketa. Za ovaj primerak sam koristio Gunze boje, dekale iz kutije i ecovane pojaseve. Sada na slikama vidim da nisam trimovao dekal isprekidane linije na trupu i da nisam ofarbao zicu antene, takođe kada je radite zamenite loop antenu sa bakarnom zicom, ovu iz kutije sam tanjio šmirglanjem ali je i dalje predebela.









Ostatak slika možete da pogledate na  https://lanmiblog.wordpress.com/2017/01/07/focke-wulf-fw-190-a-8/
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

iguanac

Lanmi koristio eceraj!? Nisam se ovoliko začudio još otkad su nam skinuli sankcije :super
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Goran A.

#2
Sesti FW za manje od mesec dana. A neko se zalio na MiGove...  :D

Warhawk

Quote from: iguanac on 08-05-2018, 08:59:24
Lanmi koristio eceraj!?




Quote from: Lanmi on 08-05-2018, 00:35:01
Maketa sada zaostaje za mnogo boljim i jeftinijim Eduardom ali i dalje može od nje da se uradi lepa maketa.

Slažem se da zaostaje, ali je uvek lepo videti da se neko bavi i ranijim kalupima.
Eduardova maketa jeste sjajna, ali je totalni "easy mode", pa su forumi i takmičenja toliko postali prezasićeni njome, da je baš teško napraviti nešto što se stvarno ističe.


Quote from: Lanmi on 08-05-2018, 00:35:01
takođe kada je radite, zamenite loop antenu sa bakarnom zicom

Dve kružne licne, jedna do druge, će super uraditi posao.
u 72 razmeri može i alu trakica od limenke umotana u prsten.



'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

voja

Odličan FW-190 Milane.

To što mnogo više ima Eduardovih FW po takmičenjima i forumima, možda treba zahvaliti i Hasegawinoj cenovnoj politici.
Danas se Eduardov Profi Pack može kupiti za delić cene jedne Hasegawe a sadržaj kutije ne može da se poredi. Pa ona Hasegawina pakovanja u kojima se nalaze dva FW-190, dva Spita,dva Me-262, . . . zna da košta i od 50 do 70 evra a za samo 40 evra možeš da dobiješ Eduardov Royal Pack sa četiri makete, gomilom eceraja i rezina u kutiji.
Izbor verzija bojenja i dekala da se i ne spominje. Hasegawa već više od 30 godina vrti manje od 10 verzija označavanja dok je Eduard za samo nekoliko godina izbacio sigurno oko 50-tak što je odlično osveženje.
Da ne spominjem onu Hasegawinu ludost kada kao izbaci specijalno izdanje. Klasična maketa sa samo dodatkom dekala za nekog asa, vazdušnu operaciju ili nacionalne oznake pripadnosti nekog desetog ratnog vazduhoplovstva a cena astronomska. Sa time da za 30-ak godina se nisu setili da isprave nešo na kalupu, nešto dodaju, poboljšaju. Klasično goli zidovi kokpita, u kokpitu samo sedište i instrument tabla a većina maketa im nema ni komandnu palicu, da ne pričamo o nišanskoj spravi. Ako je i ubace to je obična plastična kockica. I sve to za 20-25 evra. Mnogo je. Zato ih Eduard i šije. Daleko od toga da je Eduard idealan, da se lako i idealno uklapa i da nema grešaka, ali im je cena daleko ispod Hasegawe.

.

.

Warhawk

Quote from: voja on 08-05-2018, 12:46:28
Pa ona Hasegawina pakovanja u kojima se nalaze dva FW-190, dva Spita,dva Me-262, . . . zna da košta i od 50 do 70 evra

A tek totalni hit je što često te Hasegawa "Dual combo" kutije koštaju više nego da si posebno kupio te dve makete odvojeno u standardnim Hasegawa pakovanjima  :doh
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lanmi

#6
Hvala svima.

Sve se slažem, uz jednu opasku da je Hasegawa bi trebala da bude pandan Revelu i Airfixu, dok je Eduard ipak više namenjen nama, da kažemo "ozbiljnijim" hobistima. Na oba fronta su žešće podbacili prvenstveno cenama a zadnje decenije i asortimanom. Ne pratim mnogo jetove čini mi se da su tu aktivniji, ali što se asortimana u WWII tiče forsiraju godinama nekoliko maketa, a nekih nema mnogo dugo da se pojave. Delulje da je najbolji potez bio Revelov prepak onih nekoliko maketa. Stvarno mi nisu jasni, a imali su najbolji odnos cena/kvalitet dugo godina i za mene najpoželjnije makete.

Ne brinite za eceraj, "...I did not inhale."

@AG02 verovao ili ne ovo mi je prvi FW u kolekciji a inače treći koji sam radio. Inače prvu maketu koju sam uradio sa 5 godina je bio burazerov FW190 koga sam krišom sastavio, neki prastari Airfix OHO lepkom a zatim sam imao neku staru Hasegawu u osnovnoj školi. Posle ovog mi ostaje Zvezda, Airfix, Tamiya i naravno Eduard. Kada će doći na red, ko zna...
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Goran A.

#7
Ni Hasegawa, a ni Tamiya pogotovo, nisu za sirotinju raju. To je skrojeno za dublje dzepove, imaju musterije, a ostalo je stvar stecenog renomea koji je takav da uopste ne moraju da razmisljaju o cenama i konkurenciji.

Dragan

Odlicno uradjena stodevedesetica!  :cheers
Sto se tice cena... pre nekih pola godine pazario sam Tamijin FW 190A-3 (1:72) u Papirkoloru za 1.750 dinara, sto je oko 15 evra. Mislim da to nije skupo, jer se za te pare dobije skoro pa simfonijski orkestar u rangu klasicne makete bez eceraja, rezina...

Janjic

凸(¬‿¬)凸