F-4S, Zukei-Mura, 1/48

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

Tokom prohujalih praznika sam se malko bavio i davno započetom ,,Sijerom" te sam se uspeo izboriti sa neočekivanim problemom u vidu stepenice u delu sklopa usisnika i srednjeg dela trupa. U prvi mah sam pomislio : o ne, Miki, opet si brzao...! Međutim, u kontaktu sa dvojicom maketara mi je potvrđeno da su i oni imali isti problem. Činjenica je da sam pre samog lepljenja osetio tu stepenicu pod prstima i video je očima ali sam se, ponesen ostalim sasvim dobrim stvarima na ovoj maketi, opustio i doživeo stvarno veliki rad na peglanju opisanog problema. Naposletku, nakon primenjenih klasičnih maketarsko rudarskih tehnika, stvar je legla na svoje mesto  :cheers



Kod ovakvih pojava prilikom sastavljanja makete dolazi do ,,flešbekova" zbog napisanih stvari prilikom predstavljanja makete koji su bili vrlo pozitivni ( http://www.maketarplus.com/index.php/recenzije/101-f-4s-phantom-ii-zoukei-mura-1-48 ) a onda u toku rada... U svakom slučaju, maketa i jeste odlična... ali ipak da je prvo postavim u vitrinu :pilot 

Malo sam i ožičavao instrumentalnu ploču u zadnjoj kabini jer se taj detalj vidi i na pravom avionu kda su otvoreni poklopci kabine (kao što će i ovde biti).



Ono što sam bio napisao u malopre spomenutoj recenziji, kao nedostatak, su pilotski vezovi na sedištu kojih u kutiji nema. Naravno, kao i mnogo puta do sada, sila koja se iznenada pojavljuje i reševa stvar je, EDUARD sa svojim setom #49112 F-4 seatbelts grey STEEL tj sa gurtnama u sivoj mornaričkoj boji.



Iskreno, tek sam se dobrano udubio u prelistavanje literature vezane za ova izbaciva sedišta pa ujedno proveravam i autentičnost boja sklopova istih...

Po prvi put ću primeniti tehniku ,,kontra prešejdinga" (ovaj naziv mi je sada pao na pamet, iskreno, ne znam da li postoji neki konkretan naziv). On se zasniva na sveobuhvatnom crnom prajmeru i sitnim flekama sive boje. Sve to bi trebalo da napravi dobru pripremu za sveobuhvatnu kamuflažnu boju FS26440.

:cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

viper


Miroslav Š.

Šta god da uradim na Sieri imam utisak da ništa nisam uradio :-) Konačno, sklapanje glavnih komponenti je završeno i sada već uveliko traju fini radovi i ispravljanje greški tokom sklapanja a za koji dan ide i prajmer. Sedišta sam kompletirao zahvaljujući Eduardovom setu vezova za F-4, koristio sam set #49112 F-4 seatbelts grey steel. Obzirom da su vezovi već ofarbani (za mornaričku S verziju idu sivi) nakon postavljanja na svoje mesto bilo je dovoljno malko prljanja da živnu i upotpune ceo ambijent kabine. Nažalost, prilikom skidanja delova poteznih ručki malo sam ih okrnjio pa su i oni na ,,reviziji" a možda i napravim skroz nove. Dobili su sloj žute boje čisto da naprave atmosferu :-) Svakako, da li na ovim poteznim ručkama ili na novim koje napravim nakon žute ide i crna boja.
Obzirom da sam se opredelio za čisto lovačku varijantu Siere, postavio sam mu pilone i šine za Sajdvindere.

















:cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!