MIG-21 f13 Trumpeter 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Lepa maketa za rad. Malo grublja plastika i ne bas fini detalji u kabini, al podnosljivo. Farbano sa Vallejo bojama. Tonirani paneli, samo blago, ne preterano. Slabo se vidi na slikama.
Dekali su Lift Here. Pojavio mi se malo silvering na ev. broju na gornjaci krila.Ostali dekali su fino legli.











draganst


milan78

Lep lep ...steta za silvering.F13 sa JNA oznakama je najlepsi. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

ALEX T

Lep.Pravi 21 sa YUG oznakama.
Pozz

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

miroljubmarjanovic


Зоран 1962

Odličan migonja.Sve pohvale za rad. :super

Miha

Vidi se da si uložio dosta rada u maketu,pojedine ploče u drugom tonu srebrne boje,senčenje.

Kako se uklapa ova Trumpova maketa?

YU-DFY

QuoteVidi se da si uložio dosta rada u maketu,pojedine ploče u drugom tonu srebrne boje,senčenje.

Kako se uklapa ova Trumpova maketa?

Da, potrudio sam se oko sencenja. Prvo sam ospricao prajmer pa sam onda cetkicom farbao srebrnu sa AK bojom i osencio panele. E to mi se nije svidelo kako je ispalo pa sam svu boju skinuo. Cist mazohizam. E onda sam opet ospricao prajmer i uzeo srebrnu Vallejo. Ospricao i onda polako opet maskirao panele i onda ospricao tamniji aluminijum. Malo nagaravio izduvnik sa suvim pastelima i malo zaprljao trup, ali samo blago jer su ovi avioni bili mazeni i pazeni.

Primerak koji sam ja uradio 22540 c/n 741710 je primljen u RV i PVO 29.11. 1964. u 204 lap. Tokom vezbe AVALA 3.septembra 1968. desila se fatalna nesreca sa udesom ovog aviona. AVALA je bilo kodno ime za operaciju odbrane od napada Varsavskog pakta posle invazije na Cehoslovacku iste te godine.

Maketa se jako lepo uklapa. Ja nisam imao vecih problema.
Trumpeter je dao i gumene gume koje se navlace na tockove glavnih nogu stajnog trapa.

draggan

#10
Uvek je lepo videti "migonju" bez obzira na verziju. Što se tiče 22540 on je "razdužen" '68. u 117.lap-u ,mislim u 125.lae (na žalost uz pogibiju pilota por.Ivana Svobode). Jedino bih dodao : 1. da 22540 nije prošao OO u VZ Zmaj (Samim tim nije ni mogao da nosi znak VZ Zmaj - na šta ukazuju fotografije 540 iz ranijeg perioda kao i fotografije aviona f-13 koji su pre 540 došli 517,520,524... a fotografisani su na a.Bihać '68./'69.). Sam znak VZ Zmaj je inače na pogrešnom mestu (da ga je imao).Znak se u tom periodu nalazio iznad broja - primer je 22505 iz '68. sa a.Bihać,a ne kao na muzejskom 22532.   2. Kod 540 (ali i pominjanih 517,520,524...) nije bio obojen zelenom deo na vrhu vertikalca gde dođe prijemna antena DDV-3 od transpondera SOD-57M (kod 505 koji jeste imao OO u VZ Zmaj jeste vrh vertikalca gde dođe DDV-3 obojen zeleno,predpostavljam na osnovu fotografija kako iz 204.lap i 117.lap da su svi došli sa neobojenim kućištem DDV-3 a da su posle prve OO ta kućišta bojena zelenom).   3. Na vertikalcu gde dođe pristupni otvor SPO-2,on je uokvirena (pravougaonik,mislim da je plave boje).

Fredi