LA-5 FN Zvezda 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Lepa maketa za rad. Zvezda je dala motor sa izduvnim granama i topove. Odlucih se da prikazem samo otvoren motor jer mi je prostor gde su smesteni topovi izgledao pomalo prazno. Farbano sa Vallejo bojama. Svetlo siva je Vallejo 162 a tamno siva je Vallejo Model Air AMT 11. Golubije plava je mix dve plave i siva.
Ovo je moja prva dorama/vinjeta. Figure su od ICM. Dobih ih Zajedno sa njihovim Spitfajerom MkIX.
Na ovom avionu leteo je Vitalij Ivanovic Popkov, heroj sovjetskog saveza sa 41-om vazdusnom pobedom.










draganst


guster

Bas lepo, a i ideja sa fotkanjem gde se na podlozi reflektuje drvece deluje zanimljivo.
Ne znam da li je slucajnost, ali meni se dopada.
Koje figure si spakovao na dioramu?


voja

Odličan Lavočkin. I ovi mehaničari su lepo legli.

Nego, pozadina na poslednjoj fotografiji, me podsetila na detinjstvo kada sam skoro svakodnevno tamanio



A fotke su 'ladno mogle biti uslikane i sinoć u 23:00. Ako se dobro sećam, već je sredina maja?

.

.

YU-DFY

QuoteNego, pozadina na poslednjoj fotografiji, me podsetila na detinjstvo kada sam skoro svakodnevno tamanio

Sezona grill-a je odavno pocela. Tamani se meso i kobaje svakog vikenda. :-)

QuoteA fotke su 'ladno mogle biti uslikane i sinoć u 23:00. Ako se dobro sećam, već je sredina maja?

Slikano negde u kasno poslepodne. Svice pre 4 ujutru a sunce zalazi oko 22, lepo se vidi i posle 23. Ne zalim se na ovaj period godine :-)

QuoteBas lepo, a i ideja sa fotkanjem gde se na podlozi reflektuje drvece deluje zanimljivo.
Ne znam da li je slucajnost, ali meni se dopada.

Malo slucajnost, malo namera. Ovo je bastenski sto sa staklenom crnom plocom.

QuoteKoje figure si spakovao na dioramu?

Vec sam napisao da su figure od ICM koje sam dobio Zajedno sa Spitom, a verujem da se mogu kupiti i posebno.

Зоран 1962

Veoma lep rad.Svaka čast.

Miha

Znaju mehaničari Spita da oprave i Lavočkina :D

Lepa diorama :bravo

medico

lep je Lavočkin , zvezda je poslednjh par godina napravila par lepih 1/48ca.
Vidim da si odustao od staklića za poziciona svetla na krilima, kod mene su se lepi uklopila mada sam bio sumnjičav u startu . Pito cev ima malo "neobičnu" poziciju

Ima nekih manjih propusta na avionu i na figurama ali je kao celina jako uspeo rad.
Uzmi dobro naoštrenu običnu ili tehničku olovku sa naoštrenom minom i lagano "nacrtaj" figuricama oči u par laganih horizontalnih poteza.

YU-DFY

QuoteVidim da si odustao od staklića za poziciona svetla na krilima, kod mene su se lepi uklopila mada sam bio sumnjičav u startu . Pito cev ima malo "neobičnu" poziciju

Medico, oko sokolovo. Prosto ne mogu da verujem da si to primetio. Nisam odustao nego sam zaboravio da maketa uopste poseduje ove delice na providnom ramu. Zalepicu i njih. Sto se tice pito-cevi, nisam stavio originalnu koja je dala Zvezda jer je ista bila ostecena pa sam pito cev uradio od medicinske igle i zabusio u krilo na tom mestu gde je trebala da dodje pito cev po sastavnici.

QuoteUzmi dobro naoštrenu običnu ili tehničku olovku sa naoštrenom minom i lagano "nacrtaj" figuricama oči u par laganih horizontalnih poteza.

Havala na savetu. Tu sam pokusao tankom cetkicom da im nacrtam obrve sto sam na par figura i uspeo, ali zenice ociju nisam nikako uspevao da izvedem cetkicom. Taj trik sa olovkom bi trebao da uspe.

iguanac



QuoteUzmi dobro naoštrenu običnu ili tehničku olovku sa naoštrenom minom i lagano "nacrtaj" figuricama oči u par laganih horizontalnih poteza.

Havala na savetu. Tu sam pokusao tankom cetkicom da im nacrtam obrve sto sam na par figura i uspeo, ali zenice ociju nisam nikako uspevao da izvedem cetkicom. Taj trik sa olovkom bi trebao da uspe.
[/quote]
Generalni savet za oči: prvo beonjače, potom zenice, potom farbaš lice. Poseban izazov za avionske diorame, pored manje razmere, jesu i zdravstveni uslovi neophodni za ovaj rod vojske. Naime u pešadiji i kod oklopnjaka mogu se tolerisati "zrikavi" vojnici, međutim za avionske diorame to je neprihvatljivo! :pilot
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Ljudi, ovo je sitnurija.
Kakve beonjače i zenice u 1:48?
Taman da se naznači.

Nemsy_29

Prelepo, zanimljiva postavka :cheers

zolle

Loše mi je ... kol'ko je dobar  :god
Dokon mozak, djavolja igracka !