panther ausf G "late" tamiya 1:35

Previous topic - Next topic

Aki

fantasticna tamiyina maketa,vrlo kvalitetna,i detaljna.
kasna G verzija se razlikuje od obicne,po tome sto ima onu "dzombu" ispod topa,koja je sluzila da spreci da se granata zarije izmedju kupole i tela tenka.gusenice su nazalost vinilne,ali su bar kvalitetne.u sastavnici se dobiju jako zanimljive trobojne seme farbanja,kao i dve figure(u polazaju kao na kutiji).koliko ja znam,za ovu maketu ima da se kupi rezinska unutrasnjost,ali je veoma tesko naci.


iguanac

Za razliku od rane G varijante, ona ima podignuti levi ventilator motora, jer su im se motori cesto pregrevali. Jos jedna bitna razlika kasnijeg u odnosu na raniji G je i auspuh - rani je imao samo dve jednostavne ceveke izduvnika.
Aftermarket detalja za Panthere ima mnoooogo - cevke, eceraji, cimeriti, unutrasnjosti itd...
Ja sam nabavio rezinsku unutrasnjost ali ona pasuje na A i D modele, a ne i na G, jer su bocne ploce pod drugim uglom.
Takodje, kupola se moze otvoriti na dva mesta, a maketa daje i unutrasnjost topa.
Strogo preporucujem.

PS:Oce li neko da se menja - nudim ovaj kasni G za rani G od Tamije?
Pozdrav
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/