Airfix Spitfire Mk Vc 1/72 JK 329 Mileta Protić

Previous topic - Next topic

relja

Poznata Airfix maketa Spitfajera Vc 1/72 (u kutiji krila i trup Vb u pozitivu i dodatni  par krila Vc u negativu, + Vokes filter).
Ovo bi trebala da bude mašina iz 352 Squadrona RAF, komandanta Milete Protića, na kojoj je i poginuo.

Trup preurezan, boje Humbrol, Azur Blue mešavina H34 Bela x 4 + H25 Plava x 10 + H33 Crna x 1 (sada možete da kažete da znate nekoga ko je to stvarno i uradio).
Kamuflaža improvizovana na osnovu screenshotova filmskog žurnala koje je na internet postavio Nenad Miklušev, nekoliko ilustracija iz časopisa i profila drugih aviona u pustinjskoj šemi sa sličnim rasporedom kamuflažnih polja.
Dekali mešavina: NOVJ oznake Balkan Hobby + serijal JK 239 iz delova JK +  + 2 + 9, slovo "A" dobijeno zahvaljući Medicu (još jednom, puno hvala), mada po dimenzijama ne odgovaraju, ali bolje nisam imao.
Malo je pošlo po zlu kada sam prvi put u životu koristio Humbrol wash... pa se oteglo. Ostalo je da zalepim retrovizor, kada stignem.











"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Uvek lepo videti spita i to u ovim bojama.Lep! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

djos & filip

Veoma lep rad, steta sto fotke nisu bolje, mislim da sama maketa zasluzuje posto mis e cini da su boje na slikama tamnije nego sto su u prirodi.
Steta sto Airfix bije uradio bolje ovu maketu, predebela krila itd....ali si ti izvukao sve, svidja mi se kako je ispao.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

relja

Hvala.

Da ispratim, možda nekome bude od koristi:
boje su Humbrol Middle Stone 225, Dark Earth 29 i dole ova mešavina za Azure Blue, koja svaki put kada se pogleda iz različitog ugla i pod različitom svetlom izgleda drugačije - dakle to je to...

Gornja pustinjska kamuflaža jeste malo svetlija uživo, ali mislim da bi trebalo da bude još svetlija, bleđa. Sledeći put kada budem radio nešto u RAFovoj pustinjskoj šemi, uzeću neke bleđe nijanse.

A maketa je, ko ne zna, zapravo neki stari Mk. Vb  u pozitivu kojem su pridodata ta predebela krila za Vc (u negativu), i ne uklapaju se baš najbolje sa tim trupom.

Uskoro izlazi novi KP-ov Mk. Vc (ako već nije) i to bi trebalo da bude kraj našeg akanja sa partizanskim Spitfajerima i Airfixovim i SMERovim maketama.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"