Venecija - muzej pomorstva

Previous topic - Next topic

Dar Mar

Očekuješ od muzeja najveće pomorske sile srednjeg veka nešto veličanstveno, kad ono...









Malo hladnog oružja za ljubitelje srednjeg veka (izloženo u Duždevoj palati)










Fotografije - totalno amaterske, mada uz uobičajene restrikcije domaćina kad su ovakvi prostori u pitanju...
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Goran A.

Nije lose, mi ovde ne bi imali ni 10% toga. Fine su slike.

Pa vidim da se nista nije promenilo od moje posete pre decenije.
Nista od Turaka I Lepanta, na moju veliku zalost.

Ipak, treba imati u vidu da je od Napoleona do Austrijanaca svako pljackao grad I odnosio.

Dar Mar

Ne verujem da su u vreme Napoleona i ostalih razmišljali o starim brodovima kao muzejskim vrednostima i da su velika plovila bila predmet pljačke.

A što se tiče pljačkanja generalno - čitava zapadna civilizacija, uključujući Mletačku Republiku, je nastala na pljački osvojenih teritorija. Tako sad čitav svet ide u njihove muzeje da vidi egipatske, grčke i ostale eksponate, a zlato i ostale dragocenosti su već vekovima u "budžetima" pomenutih "demokratija".

Da ne širim ovu temu jer nije predmet priče o muzejima u Veneciji...
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

A cuj...da nisu imperialisti nosili kuci te suvenire, veliko je pitanje sta bi ostalo od njih do dana danasnjeg.

Inace brodovi, kamoli drveni se skoro ne mogu ocuvati. Meni najdrazi izlozak su orig. mesingana slova VITTORIO VENETO.