Hawker Hurricane Mk.I (Airfix 1/72)

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan.

Evo jedna brzinska (nisam otvarao WIP jer nema tu puno šta da se vidi tokom rada).
Oni koji rade 1/72 WW2 upoznati su sa ovom maketom. Iako je relativno novi kalup bilo je par iznenađenja. Naravno, maketa se fino sklapa. Ali kad se spoji donji i gornji dio krila, donje krilo viri 1mm na pojedinim mjestima, pa to treba šmirglati. Ostalo su sitnice. Dekali fino legnu, ali im treba pomoći sa hemijom.
Od dorada pojas u kabini, svjetla na ivicama krila te antena.

Boje i lakovi su Gunze, prljanje kredom i malo čipinga drvenom bojom.



















Moram da se zahvalim kolegama @milan78 i @Pedja koju si mi riješili nedoumicu oko boja u kabini i kutijama stajnog trapa  :cheers

Eto toliko za ovaj put.

Pozdrav svima,
Mladen.

凸(¬‿¬)凸

milan78

Odlican je hari bas si ga lepo odradio.Paneli su kako treba jer airfix je katastrofa sa njima.  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Hvala drug i drago mi je da ti se sviđa! Airfix i njihovi kanjoni  :zvizduc
凸(¬‿¬)凸

relja

Super rad, i mnogo mi se sviđa u ovim Gunze nijansama.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

M@rio

Lep ti je ovaj hariken!!! Sviđa mi se!!! :super :super :super

Pozdrav,
Mario
M@rio

Janjic

凸(¬‿¬)凸

doktor

Lepo urađena maketa sa diskretnim 'weatheringom', ali slobodno dodajte i nekoliko detalja o skvadronu iz kog je avion, vremenskom periodu ( BofB ? ) i pilotu, nećemo vam zameriti, naprotiv

guster

Ne znam da li je do kvaliteta fotki, ali uopste ne vidim prenaglasene Airfix panele.
Masina deluje bas uverljivo, a po meni je to osnovni kriterijum za dobru maketu.
Nekako, nisam ljubitelj umetnickih bravura i spektakularnih efekata koji ne docaravaju realan izgled aviona iako nekad zaista oduzimaju dah.

:super

relja

@Janjic
Koja je ova plava maskina "masa" na stakliću?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Janjic

Quote from: doktor on 08-06-2018, 08:48:50
Lepo urađena maketa sa diskretnim 'weatheringom', ali slobodno dodajte i nekoliko detalja o skvadronu iz kog je avion, vremenskom periodu ( BofB ? ) i pilotu, nećemo vam zameriti, naprotiv

Hvala i drago mi je da Vam se sviđa  :)

Našao sam podatke da je ovo avion koji je učestvovao u borbama iznad Dunkirka i ranom periodu BoB. Radi se o 615 skvadronu, koji je formiran Kenliju (Engleska) a kasnije prmješten u Škotsku.
Za pilota nisam ništa našao, žao mi je.

https://www.flickr.com/photos/ajw1970/18938812668

https://en.wikipedia.org/wiki/No._615_Squadron_RAF

Quote from: guster on 08-06-2018, 11:27:12
Ne znam da li je do kvaliteta fotki, ali uopste ne vidim prenaglasene Airfix panele.
Masina deluje bas uverljivo, a po meni je to osnovni kriterijum za dobru maketu.
Nekako, nisam ljubitelj umetnickih bravura i spektakularnih efekata koji ne docaravaju realan izgled aviona iako nekad zaista oduzimaju dah.

:super

Drago mi je da ti se sviđa rad  :)
Paneli su malo jači, kao i kod ostalih Airfix maketa. Ima malo i do fotografija ali ni ja se nisam trudio da ih ističem.
Ja nekad volim da malo više zaprljam maketu, mada znam da je to daleko od realnog. 

Quote from: relja on 08-06-2018, 12:55:38
@Janjic
Koja je ova plava maskina "masa" na stakliću?

Ovo je Mr. Masking Sol Neo

http://www.hmhobbies.co.uk/user/products/large/M-132.jpg

Treba malo brže raditi jer se brzo suši.

Hvala svima na javljanju  :cheers

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸


Goran A.

Lep i pedantno odrađen drvenjak.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Lanmi

Odlično je ispao, mnogo mi se sviđaju boje i farbanje a naročito završni lak, koji je taman dovoljno matt. Meni i dalje makete ostaju previše gloss.

Novi Airfix nije omanuo sa panelima na svim novim maketama. Bf-109, Lancaster i Hurricanne koje sam imao prilike da radim su sasvim okej po tom pitanju.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"