Model Studio Blanik L-13 1/48

Previous topic - Next topic

mutayu

Iz dalekog ali prijateljskog Kecskemeta na poklon samom sebi, da samom sebi , doneo sam maketu jedrilice Let L-13 Blanik u razmeri 1/48 upakovanu u kutiju sa firmom Conrad Electronic. Po mojim dosadasnjim saznanjima pravi proizvodjac je ceska firma Modela odnosno Model Studio dok je pomenuti Conrad, koji se inace bavi RC modelima, retailer.
U kutiji se nalazi 30 delova od sive plastike koji su precizno uradjeni sa ispupcenim linijama panela, jedan deo od providne plastike koji predstavlja poklopac kabine I takodje je lepo detaljisan, dva dela od crne plastike za postolje I komad celicne zice, takodje za postolje.
Od datih delova moze da se uradi "normalni" Blanik L-13 sa drljacom na repu, opciono sa izvucenim ili uvucenim tockom stajnog trapa, ili "motorizovana"  varijanta L-13J sa motorom na fiksnom spolnjem nosacu.
Set dekala omogucava izradu dve ceske jedrilice I jedne brazilske.
Uputstvo za sastavljanje je na nemackom jezilu I nema ilustracije!


rodeo

Deluje krajnje egzoticno! Da nisi jedrio na ovako necem Muto?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

mutayu

QuoteDa nisi jedrio na ovako necem Muto?
Naravno! Sad vec davne 1987 u Bitolju. Zato i pokusavam da nadjem sto vise podataka o nasim Blanicima a posebno o YU-5327 i YU-5328. Ako ima neko nesto neka pomogne. Dobro bi mi dosla i ilustrovana sastavnica (ili sklopnica)  ;D.

dragan_mig31

Quote from: mutayu on 29-08-2007, 15:26:26
QuoteDa nisi jedrio na ovako necem Muto?
Naravno! Sad vec davne 1987 u Bitolju. Zato i pokusavam da nadjem sto vise podataka o nasim Blanicima a posebno o YU-5327 i YU-5328. Ako ima neko nesto neka pomogne. Dobro bi mi dosla i ilustrovana sastavnica (ili sklopnica)  ;D.

ako te interesuje za stvari na podrucje makedonije mozes da se obratis ovde,sigurno ima neko ko moze da ti pomogne ako te dve letilice su bile u botola :)

http://forum.avijacija.com.mk

TISO

Maketa je bila pakovana od strane Slovenskog Condrad elektronika koja se bavi prodajom R/C modela i elektronikom. Pre koju godinu preostale makete je odkupio proizvođač R/C modela iz Logatca koji je pored makete stavio naljepnice za 2 Slovenska Blanika ( AK Lesce, AK Novo Mesto) te još jedan iz AK Lesce još sa YU oznakom. problem je bio u tome što je momak ( Samo Štempihar te njegov brat) znao koliko je ta stvar tražena pa je malo navio cjenu. Jeftinije je došao komlet 3 maketa sa istim setom oznaka pa smo kupovali tu varijantu pa podelili makete. Ja još imam dva nesastavljena pa ako je netko jaki interesent ( zbog poštarine te ostalih s****a) mogu, da odstupim jedan.
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!