P-47 moje lepse polovine (Tamiya 1/72)

Previous topic - Next topic

djnik

Kao sto mozete da vidite moja zena mi se pridruzila u pravljenju maketa. Kad smo bili na onom takmicenju u Evergreen muzeju rekla mi je da joj kupim P-47D od Tamiye jer hoce da ga sastavi zatosto  joj se svidja natpis na nosu "Little Chief" (It is so cute). Bez moje pomoci i samo sa sugestijama je airbrashom isprskala kokpit za interior green bojom (istom kojom sam i ja prskao Korsera) i onda je drajbrashovala instrumente, obojila instrumente i poluge sa obe strane kabine i na kraju pastelima zaprljala celu kabinu. Dok sam se ja zezao sa rezinskim kokpitom od svog Korsera zalepila je trup, krila i rep na svom Tanderboltu. Tamijina maketa se izuzetno sastavlja tako da je morala samo malo da ismirgla pojedine spojeve i mislim da ce samo na jednom mestu morati da stavi git.

Moram da napomenem da je veoma pedantna (na mene :P ) i da im strpljenja i da se bavila slikanjem kao hobijem duze vreme tako da ima osecaj.

Predstavljam vam njenu prvu maketu a vi recite sta mislite!









Pozdrav od Taryn i Djordja

Sandman

qq mene.. ovaj kokpit je ispao boli glava - da se postide i mnogi iskusniji maketari ;)

zaista jako pedantan rad, kokpit je savrsheno lepo ofarban i drajbrashovan....

koliko vidim i spojevi na polutkama trupa se jako slabo vide....

Djole, mislim da si dobio dobru konkurenciju za tekme  :P ;) :D :D :D

ajd super, drago mi je da se josh pripadnica lepsheg pola interesuje za ovaj hobi...pa josh avijacija! ;)

pozz,
Srki

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

airbamby

Vau,ovo izgleda vise nego sjajno za prvi rad,jos je 1/72.Auu imaces ti jednog ozbiljnog takmaca u kuci,nabavi jos jedan set pribora inace bice svasta... :D :D :D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Ovo je mnogo dobro... Boga mi Djole, kao sto reche Bamby po dva komada od svakog alata...
Bas mi se svidja kokpit... Cekamo nastavak
Pozz, Dalibor

djnik

Isprskala je i prajmer i stajni trap sa zinc chromate yellow bojom. Upozorio sam je da treba da zagituje neke spojeve te se na slikama vidi zeleni git. Sledi smirglanje, svima nama jedan od najdosadnijih procesa u izradi makete.




RILE-NS

Gosn kapetane molimo predjite u kuhinju i ustupite maketarski prostor gospodji jer joj ide od ruke.

ugovorac

Djole,ovo mnogo dobro.Dal ona to pokusava samo da ti dokaze da i u ovome moze da bude bolja od tebe ili je to stvaranje jos jednog maketara.

rodeo

I love the smell of Squadron putty in the morning!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

djnik

Zezajte zezajte :) Rile, podelili smo uloge sto se tice kuvanja, ja pravim glavna jela dok ona dezert ;) Maketarstvo joj se mnogo svidja tako da mislim da cete cesce vidjati njene makete ovde na MK.

RILE-NS

Blago tebi, barem ces biti oslobodjen onog gundjanja kada se pretera sa i u vezi maketa.

Dada

O Dole sada mogu da uchim kako da sklapam revellovog thunderbolta, sa ovog topica...