MI-24V MAF 1:72 italeri

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo odlucio sam se da uradim ovo,imam vremena pa ga mozda spremim za takmicenje u nishu u novembru :) hteo bi da bude prilicno detaljisan a u to se podrazumeva detaljisan kokpit zadnji dio kargo prostor i preradjeni rotor jer na maketu je totalno pogresni,stajni trap ce da ima zice i slicno :) pa sta vi kazete?








Sandman

204 mi deluje najnovije i najlepshe sa rasporedom fleka na trupu!

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 29-08-2007, 20:38:43
204 mi deluje najnovije i najlepshe sa rasporedom fleka na trupu!


haha 204 je rashodovan i ceka da ode u muzej :) ali nista cudno moguce je i njega :) ajde da cujem jos misljenja :)

Boki

I meni je, od ponuđenih, 204 najlepša (i najčistija, čini mi se, mada možda grešim jer se 206 ne vidi najbolje).

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Nikola

metodom slucajnog uzorka odabrao sam 201. prvo glasam pa onda gledam kome sam da glas...  ::) ::)

dragan_mig31

Quote from: airsuba on 29-08-2007, 21:19:49
ma odradi neko novo farbanje, ova CCCP su dosadna i vidjena 100 puta!
nova farbanja su maketarski veoma zanimljiva sto se tice boja!


ma meni se bas ovi sovetski kamuflazi na mi-24 vise svidjaju nego ovi novi,evo na primer oa splinter kamuflaza imao sam prilike da vidim kako se ponasa kad je masina u let,pravo da ti kazem helikopter se vidi kao crna mrlja jos na 3 km daljine dok ove sovetske se uklapaju jako dobro,ali to nije sad tema :D evo ovaj 201 sa novu kamuflazu izgleda ovako ali mali problem je oznaka MAF i amblem skvadrona :( cekam da mi dekale stignu za sve moguce sot ima u MK RV(sto nije puno pa mogu da uradim svaku masinu),sad cu da radim samo jedan mi-24 iz rata 2001,evo jos malo slike,planiram i diorama za su-25 ali neznam gde da nadjem 1:72 kamione i cisterne i vojnici :(





Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 30-08-2007, 01:51:45
planiram i diorama za su-25 ali neznam gde da nadjem 1:72 kamione i cisterne i vojnici :(

ovaj kamion cisterna sa slike mi lichi na ZIL-131 ili 157... te kamione u 1/72 radi ICM, i Trumpeter takodje chini mi se... s tim shto ICM ima par varijanti cisterne..... mozda ih josh ima u M-Hobby - nazovi radnju (011/311-89-19) i pitaj Prezu ili Milana ;)

drazen

Quote from: Sandman on 30-08-2007, 08:08:15
Quote from: dragan_mig31 on 30-08-2007, 01:51:45
planiram i diorama za su-25 ali neznam gde da nadjem 1:72 kamione i cisterne i vojnici :(

ovaj kamion cisterna sa slike mi lichi na ZIL-131 ili 157... te kamione u 1/72 radi ICM, i Trumpeter takodje chini mi se... s tim shto ICM ima par varijanti cisterne..... mozda ih josh ima u M-Hobby - nazovi radnju (011/311-89-19) i pitaj Prezu ili Milana ;)
Meni lici na URAL 4320.
Pogledaj na aviapress-u pa uporedi
http://www.aviapress.com/viewonekit.htm?OMK-72006
Nadam se da ce ti biti od pomoci

Gusha

More pravi bre ovaj 201 sa splinter semom.Dekale sam uradi od nekih starijih sto ti ne trebaju sistemom seckanja i krpljenja.On je ipak najatraktivniji, sto rece Suba, ovi "ruski" su dosadni.

Nikola

koja je ovo fora? svi su za 201, a samo sam ja glasao ;D ;D
ja sam znao da je 201 najbolji, a da nisam ni video fotku

Profa

Meni mi se najvise svidžau 206 i 207 - tako su ostareli i izlizani da je to strava :)
Zapazi - repni deo ima kamuflažu, a nos i srednji deo izguljeni - k'o da su ih tu više sunčali :D
Bogu fala što sam Lala! :)

dragan_mig31

sad razmisljam da uzmem jos jedan mi-24 i da ga uradim i ovaj splinter ali malo ise muke bi bilo jer on ima modernizirani kokpit mfd i ostale sitnice mora da se dodajuali najveci problem je amblem skvadrona koj nemogu da uradim:(

dragan_mig31

Quote from: Dusan Lekic on 30-08-2007, 15:00:21
Dragane uradi onaj primerak koji je najvise dejstvovao ...  >:D... ni 203 nije los  ;)...



Pozdrav!  :)

Dusan.


pa to sam i ja milsio a najvise koristeni su 208 201 i 202 :)

Vizant

po kome su dejstvovali ?  ;D

Boki

Ma uzmi još šest komada pa ih uradi sve :D :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.