1/72 - Hobby Boss - F-5E Tiger II - Swisstiger

Previous topic - Next topic

komoras

U pitanju je Hobby Boss - F-5E kutija 80207 - Farba i hemija by Vallejo. Dekali su iz Italeri kutije 1233.
Odlična maketa za rad, sve ide samo od sebe, jedina zamerka je vetrobran koji je skoro upola kraći no što bi trebao da bude u stvarnosti.
Tek kada sam krenuo da lepim dekale, shvatio sam da HB F-5 ima drugačiji nos, tj nema "Sharknose" verziju kakva se nalazi na švajcarskim vazduhoplovima.
Valjalo bi obojiti mesto za rondele u sive krugove pre lepljenja, a švajcarski maketari bi rekli da ni jedan proizvodjač ne ume da pogodi njihove krstove, tako da možda i dodatan set "ispravnih"...
Kuku sam radio uz pomoć Lift Here seta "Lines'n'Corners" - topla preporuka za isti!  :cheers
Od ostalih dodataka, pojasevi u kabini, pitot od igle i markeri/sidewinder-i su sa Academy makete čini mi se. Svetla za sletanje imaju pozadinu od alu folije.
Maketu sam uradio 2014. godine i tad negde odustao od Vallejo Decal Medium seta, ok je on za male dekale, al za velike treba bolja hemija.
Greška je uočena tek pri nanošenju panel wash-a, te iz tog razloga nije konstantan, na samoj maketi su paneli i više nego odlični.

Slike pravog aviona:

http://www.renato-caspari.ch/swisstiger.html

Svaka čast brki kako tera slobodnom rukom šemu  :mjetal




ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

milan78

Odlican bas!!! Iako nije pljosnat nos sve ok.Lep f-5.
Instagram-Peacockscaleworx

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates