Fokker E.II Eindecker, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan.

Prije dvadesetak dana počeo sam da radim na ovoj maketi. Maketa je fina i jednostavna za rad. Pokušao sam da simuliram "rebra" drugom bojom. Prvi put ovo radim, pa mogu reći da sam zadovoljan.
Dekali koji idu oko trupa nisu se lijepo uklapali, pa sam to morao da obojim. Po pehu, bijela se podvukla ispod trake, pa sam morao da popravljam boju aviona. Nisam pogodio istu mjeru prilikom miksanja boja, pa je iza bijele linije uočljiva razlika  u boji. Ima tu još grešaka, ali nisu upadljive kao ova.
Od dorada, vjetrobransko staklo, pojas i riging. Boje i lakovi su Gunze a prljano je kredama i uljnim bojama.



















Eto tako.

Lijep pozdrav svima,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

milan78

Lepo izgleda Mladjo sasvim.Ne videh te greske te mislim da je super.  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Lep je rad, ja ne smatram da je to bas tako velika razlika u nijansi, naprotiv  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Janjic

Quote from: Tomcat on 03-07-2018, 22:28:30
Lep je rad, ja ne smatram da je to bas tako velika razlika u nijansi, naprotiv  :cheers

Hvala drug  :)
Pa nije strašno, slažem se  :D
凸(¬‿¬)凸

Lanmi

Vrlo mi se svidja kako je ispao. Boja platna je super, i dobro si ofarbao trake na trupu. Jel namerno ne farbas zatege? Ovih dana ih razvlačim, pa moram da pitam.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"


Fredi


Janjic

#9
Hvala vam i drago mi je da vam se sviđa :)

@Lanmi farbao sam ih u boju metala, ali se slabo vidi. Da sam slikao na tamnoj podlozi došle bi do izražaja.
凸(¬‿¬)凸