Avia S-199 Israely knife - Academy 1/48

Previous topic - Next topic

husky

Posto sam nastavio radove na Aviji S-199, meni licno najomiljenijem Messeru, ako se tako moze nazvati, postavljam slike onoga sto je do sada gotovo.





















Koristim Airesov kokpit za doradu, a gotova maketa bi trebala da izgleda otprilike ovako...




medico

obecava ! samo napred i salji update
ja imam istu makrety u originalnom pakovanju od Hobbycraft-a samo je moj sa poprilicno dosadnim CSSR oznakama  :( tako da se josh nisam nakanio da ga radim !

milanco

Mnogo lep avion a pocetni radovi super izgledaju :o :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

husky

#3
Prvo farbanje Avije je bilo katastrofa, naopako je poslo sve sto je moglo!
Tada sam koristio Modelmaster farbe.
Posto maketa nije ninasta licila eksperimentisao sam malo sa raznim nacinima skidanja farbe i na kraju je doveo u prvobitno stanje.
Desava se ponekad da makete za koje mislis da ces ih sklopiti i zavrsiti lako i brzo odolevaju svim pokusajima da posao privedes kraju.

Elem, nakon skidanja farbe odmorio sam se neko vreme i u medjuvremenu kupio prajmer za akrilnu farbu koji su mi smuckali prema mojim uputstvima.
Njim sam preprskao celu maketu nakon sto sam ponovo zastitio kabinu i unutrasnjost stajnog trapa.
drugi put sam koristio Valejo air boje: 046 Pale gray blue, 028 Sand yellow i 022 Camuflage green.
Same boje su se odlicno pokazale ali sam video i na svojoj kozi na sta su se zalili neki maketari sa foruma koji su pisali da su ponekad problematicne.
Zelena boja je morala da bude poprilicno razredjena i grudvala se pri dugotrajnom radu sto sam na kraju eliminisao vecim pritiskom i dodavanjem tecnog sapuna za posudje u destilovanu vodu kojom sam razredjivao farbu.
Sand i sivo-plavu nisam razredjivao, spricao sam ih direktno iz bocice.
Odusevilo me to sto je lakse pokriti akrilom prajmovanu povrsinu nego prskati na golu plastiku, u svakom slucaju trosi se manje farbe, sto nije lose.

Maketa sada izgleda ovako:











Na redu je popravljanje nekih detalja i ponovno preprskavanje sivo plave na donje povrsine.
Sve je farbano slobodnom rukom, prema sastavnici Koproa koju sam dobio mailom od njih i prema nekim crtezima i tekstovima u Casopisima "L i K".
Tacna kamuflazna sema maskirnih Avija nije nikad do kraja dokumentovana ali se zna da su postojala dva tipa sara, ja sam prihvatio prvu i sigurniju kao referencu za moju maketu.

airbamby

Uh lepa Avia,imam je i ja Izraelska u Hobbycraft pakovanju....
Samo napred...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Hartmann

Hej, Avia ti je super! Samo napred, zanimljiva mi je ova kamuflazna verzija.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Kerber

za sada izgleda - odlicno !
Samo napred !
Citao sam vec komentar Gospodina Sivcheva na Yasigu da je imao probleme sa Valeyo bojicama i da ih je nekako resio dodavanjem Ajaxa ili detegenta za sudove ...
Sve farbe znaju da budu udljive ponekad...desava se to i sa Humbrolom i MM i Gunze, al' nikad nas nece zaustaviti...hehe
Salji slichke progresa !
Pozz

husky

Na ovu maketu neko je bacio prokletstvo, kao sto sam vec rekao...
Evo hronoloski popis svih nezgoda od samog starta sa njom:
Instrument tabla koja se vidi na slici je tek bleda kopija one koja je bila pre nego sto mi je kompletno gotova upala u cep srebrne farbe i natopila se na mestima gde su bili instrumenti, taman to sredin kad shvatim da kokpit mora da se dodatno obradjuje da bi se uglavio u trup, nakon toga uspeo sam da zeznem opticki nisan pa ce dobiti resinski koji sam odlio iz nekog od setova koje imam, spoj krila-trup je ocajno uradjen i trebalo ga je nekoliko puta smirglati i gitovati, jedva sam zastitio poklopac kabine i vetrobran jer mi je selotejp bezao ispod skalpela, prvi prajmer mi je zapusio sve panele i trebalo ih je ponovo izvlaciti skrajberom, prvo farbanje je ispalo katastrofa i maketa se opirala bilo kakvim popravkama farbe dok je nisam skinuo sa bezacetonskim skidacem farbe, nakon toga mi se od njega pojavila neka bela skrama po plastici koju je trebalo ispolirati da opet bude glatka povrsina...
Sve u svemu napravio sam pauzu od oko mesec dana i nakon toga preprskao sve ponovo, za sada sve ide po planu, ali Marfi ne miruje!
Sta li me ceka sutra...videcemo...

husky

Malo po malo Avja dobija svoj konacni izgled.
Ima tu jos posla dok mi se sa police smesi i zove me Izraelski P-51D...









Ukleta Avija je nastavila svoje prokletstvo i sa dekalima, mada sam i sam kriv sto sam koristio smrdljive Academy-jeve dekale iz kutije kojima ni decal solvent nemoze da "doaka".
Pojavljuju mi se mehurici vazduha ispod velikih oznaka, dok sam silvering nekako izbegao.

Kerber

To sa vazduhom, probaj da iglom izbusis, pa da tu aplikujes crveni decal solvent - micro sol....neka bude malo okvasena vodicom pre toga, pa onda upijes salvetom visak vode i tu dodaj na cetkicu ovog solventa. Onda predji i preko celog decala, i ne pipaj dok se ne zguzva i ispravi...ne bi trebalo kasnije da pokaze nove mehurice.....Ja bar tako resavao neke problematicne decale, a ko zna za drugi, boji nacin, neka podeli sa nama svoje metode.
Inace, avionche je sve lepse i lepse...

dragan_mig31

lepo lepo,samo steta sto academy ima najsmrdlive dekale ever!nego dan e radis mozda i neki izraelski spitfajer?mozda meteor ili mystere ili super mystere?

Gusha

Ovo vec sada izgleda odlicno.Prelaz dve boje i ostarivanje je odlicno! Ajde zavrsavaj ga, pa pravi zajednicku fotku sa Mustangom na polici!