1/72 - Revell - Arado Ar 196 A-3

Previous topic - Next topic

komoras

Još jedna maketa završena 2015. sa Vallejo bojama i hemijom.
Jako lepa maketa za rad iako je stara i u pozitivu, sve se lepo slaže i uklapa. Sklapanje/farbanje proteklo jako brzo, najviše vremena je oduzelo senčenje.
Svastike su iz Propagteam seta edicija 1997. i malo lošijeg su kvaliteta u smislu centriranja na ostale verzije svastika iz seta.
Velika preporuka za ovu maketu!
Takodje veliko hvala @Jovac koji je svojevremeno pomogao oko odabira Vallejo nijansi za ovaj projekat  :super :cheers











ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

Odlican.Svaka cast.Sencenje je totalno uspelo da ozivi maketu.

milan78

To bi trebalo da je heller u kutiji revella.Sad si mi dao podstrek jer i ti i Mladen ste uradili jako lep Arado pa mi fali jedan sa plovcima u kolekciji.... Hmmm! Lep rad i ja ne bih dirao te panele vec samo se malo poigrao sa pastelima i preshadeingom.  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac


Mogao si malo da doradis taj zadnji mitraljez. Deluje jako uprosceno.
A kamuflaza? Zar nije bila splinter?
Inace jako simpaticno.

komoras

Hvala puno  :cheers :super

@milan78 - preporučujem da uradiš što pre, veoma se fino sklapa, taman za izmedju nekih težih maketa za povratak elana  :pilot

@JŽ - Dao sam si malo umetničke slobode, mada Revell kaže nešto izmedju, retko ulazim u detalje kako je izgledao "pravi avion", pogotovu za one gde postoji slika iz jednog ugla i hiljadu nagadjanja.


Više slika u detaljima, kao i malo u radu, te i sastavnice, na sledećem linku:


https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=16559&p=albums&album=42669&view=list
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Biba Struja

Razmisljao sam da li da se otarasim ove makete, ali kad sam video kako je ovaj uradjen predomislio sam se, svaka cast, mnogo dobro izgleda  :super