Revell Dassault-Dornier Alpha Jet E 1/72

Previous topic - Next topic

Orlo

Predstavljam vam Revell-ovu maketu skolsko-borbenog aviona Alpha Jet i to u E varijanti sa posebnom semom bojenja povodom 1.000.000 sati naleta. U pitanju je prepack Heller-ov. Maketu sam nabavio po pristupacnih 600 dinara sto odgovara velicini makete i svemu ostalom.
Sama maketa nema mnogo delova, ali je definitivno krs od makete. Ne znam da li je gora plastika, spojevi, cak je i ona sama kriva odnosno trup i vertikalac nisu u osi. Poklopac kabine se ne uklapa lepo odnosno ispada da je manje od lezista u koje treba da udje. Ne znam da li je to do mog primerka ili je tako serijski. Zapravo dizajn odnosno nacin spajanja polutki trupa je lose odradjen tako da vam treba zivaca da to lepo spojite. Isto tako ako ne zelite izvucen stajni trap, poklopci su drugacijeg oblika od oblika otvora. Sve u svemu to na kraju nije ispalo lose uz gitovanje i smirglanje, sto mozete videti na slikama dole.
Maketa je siromasna detaljima u kokpitu, jedino sto sam ubacio jeste pilot koji mase desnom rukom jer je to na neki nacin akrobatski avion, a i kod mene je ona postavljena da visi na strunama bas na nacin kao na slici sa kutije makete.
Boje su Revell-ove email 302, 15, 91 i farbana je cetkicom.

Ono sto zelim da dam kao savet onima koji rade ove linije spajanja dveju boja posto se ne moze naci dobar savet kako ga odraditi, je da uzmu papir i ispod njega dekale (onaj sa brojkom 1.000.000 npr) i da na staklu ili iznad nekog izvora svetla iscrtaju hemijskom olovkom zatim iseku papir, postave na maketu i zalepe selotejpom i krenu polako da farbaju jednu a nakon toga i drugu boju do ivice. Meni je to kao malo naprednijem amateru mirne ruke to uspelo odlicno jer nema prelivanja i svi ti spojevi su sakriveni dekalima kako je proizvodjac i zamislio.











milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Delja

Svaka cast! Prava umjetnina, obzirom na kvalitet makete, a o tehnici cetkom kod ove seme da I ne govorimo.

Orlo

Quote from: Delja on 25-07-2018, 19:05:19
Svaka cast! Prava umjetnina, obzirom na kvalitet makete, a o tehnici cetkom kod ove seme da I ne govorimo.

Hvala mnogo!!!

djos & filip

Veoma lep rad.
Ove boje...cetkicom....pa jos lak....svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Orlo

Quote from: djos & filip on 27-07-2018, 13:44:08
Veoma lep rad.
Ove boje...cetkicom....pa jos lak....svaka cast
Pozdrav

Hvala!!!

Зоран 1962

Свака част. Урађен је за 10.

pekar

Ipak je trebalo na točkove ovako ko invalid bar meni liči.
IL-76

Sneni

Ovo si odlično odradio. Znak kakav užas dolazi u kutiji, imao sam priliku da vidim sadržaj. Kad se to uzme u obzir, rad je super.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Orlo

#9
Quote from: Zoran 1962 on 07-08-2018, 19:15:59
Свака част. Урађен је за 10.

Quote from: Sneni on 08-08-2018, 12:11:38
Ovo si odlično odradio. Znak kakav užas dolazi u kutiji, imao sam priliku da vidim sadržaj. Kad se to uzme u obzir, rad je super.

Hvala mnogo!!!

Orlo

Quote from: pekar on 08-08-2018, 09:43:26
Ipak je trebalo na točkove ovako ko invalid bar meni liči.

Posto sam hteo da bude kao na slici koja se nalazi na kutiji, da bude u letu - da visi, onda je morala da se postavi bez tockova.  :super