Revell messerschmitt me-262 a1 Adolf Galland 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Svima poznata maketa ovog legendarnog aviona,konkretno poslednja lastavica na kojoj je leteo po zaostravanju odnosa sa Hitlerom i Geringom,general Adolf Galland. Istrazivanjem na netu dosao sam do saznanja kako je od prilike izgledao ovaj avion,kazu da postoje samo dve slike u nekoj knjizi ali da se ne vide lepo,te sam se ja vodio instrukcijama iz Eagle cal dekala za ovu masinu. Naime videcete po slikama isao je u boji rlm 82/83 sa karakteristicnom splinter semom na krilima i na trupu nejednako naprskana kamuflaza istim bojama,a sa donje strane rlm 76 su bile gondole motora i upravljacke povrsine a ostatak nmf sa gitom po spojevima rlm02. Maketa je dobila malo skreca u kokpitu,vac form warhawk prozirne delove,pito cev i antenu. Otvorio sam kutije trapa kako bi u sustini i trebalo na ovoj maketi. Bojen kombinacijom vallejo i nesto humbrol i tamiya enameli. Dekali iz kutije samo je oznaka na trupu >> bojena sablonom plus svastika academy. Realno maketa nije losa i uz malo truda bude sasvim ok za kolekciju. Slike...



















Instagram-Peacockscaleworx


Tomcat

Pa kabina mu je bas dobro ispala, puno bolje nego iz kutije. Lepo izgleda, I inace vise volim avione sa nekom ''pricom'' sto je dodatni plus
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

AcaDinic


zolle

Odličan, pa još Galand  :god nema greške kolega ! Ja planiram njegovog Hs 123 iz Poljske
Dokon mozak, djavolja igracka !

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

凸(¬‿¬)凸