1/72 - Revell - F8F-1 Bearcat

Previous topic - Next topic

komoras

Jedan od mojih prvih pokušaja kompletne upotrebe Airbrush-a i Vallejo boja. Maketa je stari Monogram iz 1967 sa sjajnim dekalima. Sve se lepo i fino uklapa do momenta kada treba nakačiti canopy, tačnije prednji vetrobran. Tu je radio dremel i tanak stiren, te sam jedva uklopio da valja, dal je do mene, mog primerka ili samog kalupa, ne bih znao. Nabavio sam još jedan komad za štek pa će budućnost pokazati ko je zakazao... Dekali su jako odlično, ima oko 100ak stencila, tako da je to oduzelo dosta vremena, ali sve leže nenormalno dobro. Maketa ima zanimljiv rasklop, tako da se prvo spoje krila, pa na njih s leve i desne strane treba nagurati polutke trupa, deluje komplikovano ali ovakav pristup daje odličan ugao krila/trup na kraju, bez potrebe natezanja, štelovanja itd. Prljano suvim pastelima. Što se samih dodataka tiče (oružije, vratanca i tako to) veoma se loše kači, tako da bi bilo pametno prethodno napraviti nove pinove uz pomoć žice ili stirena. Od samogradnje su "cevi usisa" u kutijama stajnog trapa, kao i antene od sprua. Da dodam da je maketa u pozitivu, te sam samim tim sve gitovao akrilnim gitom i višak skiidao štapićima za uši prethodno umočenim u vodu. Paneli dodatno tretirani olovkom. Još jedna maketa u nizu koje sam završio 2015. godine.


















ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Зоран 1962


milan78

#2
Kao neki "trkacki"avion.Nije los.  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

komoras

Hvala puno momci  :cheers

@milan78 - Avionom je pilotirao komandant, otud specijalne brze oznake  :naughty


Evo dodadoh i malo slika "u radu":










ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Dejan68

Kad gledam ove slike u radu, kao da je autolimarska radnja u pitanju. (ovo je u pozitivnom smislu). Oseca se u slikama taj radni elan.
Lepo si ga ti skockao na kraju.  :bravo