T-90 MS, Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Ruska "Zvezda" sa svakom novom maketom samo  potvrdjuje da je u vrhu svetskih proizvodjaca. Nema zamerke sto se makete tice  ali zato bi se o sastavnici moglo pisati nasiroko. Nepregledna, netacna,pretrpana usporava i otezava rad na maketi. Kako bilo da bilo , ja sam evo rad priveo kraju sto se i vidi na fotkama . Nije bilo problema sto se tice uklopivosti delova a smirga gotovo i da nije potrebna .Git sam odavno izbacio iz upotrebe kada se rade nove Zvezdine makete. Dekala odnosno oznaka nema , sema je pustinjska , samo jedna po sastavnici pa cu ga tako i farbati.
Ovako to izgleda

























boom.boom

Uf kakava masina!!!
Imam pitanje, koje nije baz u najuzoj vezi sa temom... Koji T-90 je upotrebljivan/upotrebljava se u Siriji, i od strane Sorijaca i od Strane rusa? Da li zvezda u nekoj kutiji daje "Sirijski" T-90 sa dekalima?
Citao sam po netu da su u ranoj fazi sukoba, T-90A upotrebljavali sirijci, da li je to tacno? Sta sa rusima, da li i koju varijantu?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Pegi

Od svih ovih pitanja mogu da ti odgovorim na neka i to na ona koja se ticu makete. Zvezda u kutiji makete T-90 koja se prodaje na Evropskom trzistu nema Siriske oznake vec iskljucivo Ruske .T-90 MS je izvozna varijanta i  u kutiji je  bez dekala , odnosno oznaka ,samo sema bojenja za pustinju pa se moze predpostaviti kome je namenjen. Na sajtu MKNS mozes procitati kratku pricu o T-90 MS.
http://mkns.ipmssrbija.com/?p=4036

draganst

Ovo bas dobro izgleda. Zivo me interesuje kako ce igledati kada se kompletno ofarba.  :super

iguanac

Pegi,
sudeći po recenziji sa sajta, PE delovi i metalne dimne kutije su tvoj dodatak koji nije u maketi? Kako je Zvezda rešila mrežice ukoliko ne pakuje eceraj?
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Pegi

Da, PE delovi su moj dodatak . Mrezice koje se nalaze u kutiji su one standardne koje Zvezda koristi za svoje makete.Potrebno ih je krojiti i uklapati , tako da su ove metalne odlicno resenje.Pored mrezica , u kutiji se nalazi jos i kanapcic koji glumi sajlu i dekali koji u ovom slucaju bas i nejdu uz maketu i semu bojenja.

Pegi

Idemo dalje, Tamiya XF 59 prvi put.




Patriotic Militarist

Волео бих некад овако нешто да одрадим. Фантастично изгледа!

Зоран 1962

Dobar rad.Biće ovo prelep tenak :cheers :super

Pegi

Nastavak radova  ,  Tamiya 68 i jedna strana je skoro zavrsena. Druga strana nije predstavljena u semi bojenja tako da cu je raditi slicno ovoj. Nakon ovoga sledi crna boja koja se nanosi po ivicama ove tamnije  boje. Uradjen je detalj na cevi a tako ce biti po celom vozilu -maketi. Prilicno je zeznuto markiranje zbog puno sitnih  detalja na kupoli i samoj sasiji  tenka,   ali nekako se resava. Popravke slede naravno kada se sve zavrsi.nekoliko slika iz ove faze.