1/72 - Revell - Focke Wulf Ta 152 H

Previous topic - Next topic

komoras

Ovu maketu sam kupio čisto s namerom da prostudiram farbanje FW aviona, jerbo nikada pre nisam radio isti.
U pitanju je prepak stare FROG makete, koja je toliko loša u smislu detalja, da joj nisam hteo ni šmirglom prići, a kamoli prepravljati nešto...jer stvarno nema poente...
Zanesen izradom ove makete, nabavih i Dragon verziju...i nov git naravno  :violin
Sama maketa se lepo uklapa, ako je to za neku utehu.
Od dodataka radjeni pojasevi, topovi su od medicinske igle a svastika je dodata iz viškova.
Dekali su fenomenalni, jer je Cartograf u pitanju.
Sve u svemu, zanimljiv projekat  :cheers

Boje su komplet RLM Gunze + Tamiya lak.



























ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates


iguanac

Lepo izgleda! Ovaj Ta 152 u poređenju sa Fw190D (npr.) deluje baš "suklatasto", kao mužjak komarca - sav izdužen u udovima i nezgrapan. Ima svakakvih suklatastih..
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

AcaDinic

Mini se sviđa. Sasvim pristojno i pedantno urađeno.
Ja sam radio Dragonov iii  :headbang
Tako da ovaj rad pozdravljam iz sveg srca

Lanmi

Za probu nije loše. Boje si dobro potrefio, tu sa Gunzeom nema problema. Deluje mi da si motling na trupu radio kontra varijantom, da si prskao RLM 76 preko zelenih? Motling ti jeste uspeo, ali sledeći put na tom Dragonu o probaj da ima malo više raznolikosti u veličini i razmaku motlinga.  Malo više bih  "iskrzao" liniju razdvajanja izmedju gornje i donje kamuflaže na trupu. Ostalo sve kako treba, dekali pedantno. Mnogo lepo izgleda ovako krakat.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

komoras

Hvala momci  :cheers

@Lanmi - Drago mi je da sam dobio i konstruktivne kritike na svoj rad  :cheers  Što se mothlinga tiče, radio sam sve po sastavnici, gde su mrlje prikazane ovako krupno, te tada sam nabavio i nov AB, tako da nisam uspeo baš da izvedem kako sam zamislio, pa malo popravljao četkicom i utopio sa RLM 76. Sve sam već ispravio na sledećim maketama koje sam radio, jer upravo je ova maketa tome i služila - da naučim farbanje FW aviona  :love
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates