Oklopni krstaš sankt Georg

Previous topic - Next topic

minolovac

Iako je u povijesti ostao najviše zapamćen po pobuni mornara u Boki Kotorskoj, mesi se osobno više sviđa njegova uloga koju je odigrao u prihvatu lakih krstarica po povratku iz napada na Otrantski baraž. krstarice su bile progonjene od jače britansko-talijanske flote, Helgoland je teglila Novaru koja je ostala bez pogona i bile su u pogibelji. No, kako je napisao Z. Freivogel, Sankt Georg ih je "pošteno isprašio i natjerao u bijeg. Toliko o pravom brodu.
što se modela tiče, Radim ga u mjerilu 1:100, što znači da je dugačak oko135 cm. Za trup sam koristio mediapan i stirodur. Oplata je od forexa, a podvodni dio je prevučen slojem stakloplastike. Ostatak po sistemu, što dođe pod ruku. Nadam se da ću ga dovršiti ovaj mjesec, pa ću postviti još fotki.







Pozdrav i puno uspjeha svim kolegama :)

Dejan68

Bravo Minolovac  :super
Nadam se da će tvoje "barke" jednog dana biti viđene i na NG Kupu u Beogradu. :D
Imalo bi se čemu diviti i uživati.   ;)

Nisam clan kluba Drustvo ljubitelja Austrougarske ali uvek volim videti makete njihovih brodova. Krasno!
Ali koje kilavo glavno naoruzanje? Kao monitor.

minolovac

Prijatelju, želje su želje, a s mojom penzijom i starom škodom si ne mogu priuštiti ni odlazak u Rijeku, a kamoli preko granice. A što se tiče naoružanja, 2 topa 24 cm i 5 od 19 cm, nije bio ništa slabiji od njemačkih Scharnhorsta i Gneisenau-a koji su mu suvremenici. A sa 22 čvora je bio solidno brz za brod sagrađen 1903. godine. linija mu je prekrasna i jako je skladan. meni se jako sviđa. :)

minolovac

Sankt Georg je završen, bit će izložen na Crnoj kraljici u Zagrebu iduće subote. Pozdrav svima  :caooo












Goran A.

#5
Pa tu je opet svaki čamac model za sebe. Svaka čast na trudu i rezultatu!

Warhawk

Ovaj natpis na žičanoj ogradi fantastično izgleda.
Super detalj na inače odličnoj maketi
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'