GOTOVO! - 48 sati svadba - S01E02 - Carrot Hellcat

Previous topic - Next topic

komoras

#30
@Sandman - Upravo sve kako si naveo  :cheers Napravih početničku grešku sa zbrzanim tokom misli...  :doh

@ALEX T - Hvala najlepše  :cheers Poželjno je da maketa ima odlične spojeve i veoma malo dekala, u suprotnom bi bilo potrebno (barem meni) dan više  :violin
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

Quote from: komoras on 27-08-2018, 12:38:38
Quote from: Janjic on 27-08-2018, 08:36:16
Svaka čast! Odradio si odličan posao u kratkom  periodu. Šteta za antenu, ali zbog ekspresne radnje nije čudo što si je izgubio.

Šta ide dalje  ;D


Hvala  :cheers
Sreća pa je antena u jarkoj boji, te je nadjena pri čišćenju stola i ulepljena nazad na svoje mesto, tako da je avion sada u kompletu!  :pilot :naughty

Super, baš mi je drago :super
凸(¬‿¬)凸

komoras

Quote from: Janjic on 27-08-2018, 19:28:53
Quote from: komoras on 27-08-2018, 12:38:38
Quote from: Janjic on 27-08-2018, 08:36:16
Svaka čast! Odradio si odličan posao u kratkom  periodu. Šteta za antenu, ali zbog ekspresne radnje nije čudo što si je izgubio.

Šta ide dalje  ;D


Hvala  :cheers
Sreća pa je antena u jarkoj boji, te je nadjena pri čišćenju stola i ulepljena nazad na svoje mesto, tako da je avion sada u kompletu!  :pilot :naughty

Super, baš mi je drago :super

Zaboravih da odgovoorim na pitanje šta je sledeće...  :violin
Još uvek se razmišljam, imam par kandidata, ali gledaću da to bude jedna od starijih maketa u šteku. Mada zavisi od toga da li ću uspeti da pribavim sve potrebne boje za projekat.  :zvizduc
Nestašica je kod dobavljača boja, te sam i na ovom projektu koristio alternativne nijanse u smislu proizvodjača, ali rečeno mi je da će i to biti regulisano u skorije vreme  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Lanmi

Veoma pozdravljam ovakve projekte. Vrlo je bitno za maketarsku rutinu ili bolje reći kondiciju da se s vremena na vreme zbrza par maketa. Ulenjimo se vremenom, zakomplikujemo nekad sebi metod rada na maketi pa imamo one makete koje nam stoje par godina u radu.
Mislim da možes u potpunosti da budeš zadovoljan, ja bih verovatno na tvom mestu preskočio eceraj  :zvizduc, ali je sve u svemu ispalo super. Što kaže Srki, za prskanje narandžaste, žute ili crvene, ne bih nikad koristio crni prajmer, mnogo onda slojeva boje treba. Mermer tehnika može da se radi i na sivoj podlozi, ili što ti kažeš sa pink bojom. Mnogo stvari može da se nauči na ovako brzim projektima. 
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

komoras

Quote from: Lanmi on 28-08-2018, 09:57:42
Veoma pozdravljam ovakve projekte. Vrlo je bitno za maketarsku rutinu ili bolje reći kondiciju da se s vremena na vreme zbrza par maketa. Ulenjimo se vremenom, zakomplikujemo nekad sebi metod rada na maketi pa imamo one makete koje nam stoje par godina u radu.
Mislim da možes u potpunosti da budeš zadovoljan, ja bih verovatno na tvom mestu preskočio eceraj  :zvizduc, ali je sve u svemu ispalo super. Što kaže Srki, za prskanje narandžaste, žute ili crvene, ne bih nikad koristio crni prajmer, mnogo onda slojeva boje treba. Mermer tehnika može da se radi i na sivoj podlozi, ili što ti kažeš sa pink bojom. Mnogo stvari može da se nauči na ovako brzim projektima.

Apsolutno se slažem sa svim navedenim  :cheers
Meni je ovo sve delovalo kao kada se neplivač baci u hladnu vodu, pa se kroz muke na brzinu izbori da pliva ka spasu.
Mnogo se da naučiti kroz ovakve gradnje jer se radi pod pritiskom. Ali opet treba biti i dobro mentalno spreman za poduhvat, te ne praviti neke početničke greške kao što sam ja u ovom slučaju učinio.
A upravo zbog tih maketa koje godinama stoje po kutijama započete i čekaju svoj trenutak, sam se i odlučio na ovakav poduhvat. Iako svi želimo da svoje makete uradimo perfektno sa gomilu detalja, meni lično nije vredno toga da se izgubi volja za izradom iste, zbog više neke mentalne prepreke, koliko tehničke...tako da ovim gradim elan da se vratim tim zaboravljenim projektima i konačno ih dovedem do trenutka izlaganja u vitrini  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates