White 4X2 model 1918, samogradnja 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Da malo začinim ovu kampanju, ali tek pošto sam osigurao da će maketa biti završena jer nemam mnogo slobodnog vremena osim u kratkim pauzama, pa zato slike, može se reći, već izgrađene makete. Prajmer pokazuje šta treba popraviti.

Primerak prototipa američkog oklopnog vozila iz poslednje godine rata, sa dve mitraljeske kupole, meni bio interesantan jer je lak za izradu, nema zakrivljenih delova karoserije što olakšava posao.

Od materijala je stiren, i kojekakvi plastični profili iz viškova.  Jedino što nisam pravio su bandaži, pozajmljeni lenjivci nekog tenka veoma sličnog izgleda pravim točkovima, a za gume su odlično poslužile gumene prstenaste zaptivke koje sam nabavio, čini mi se, pre tačno 20 godina. 

Posle današnjeg prajmera, sledi popravka par ivica i zazora, pa potom i farbanje.








Sandman

Interesantan model, potpuno u tvom fazonu (samogradnja) :) pretpostavljam da je poprilično male veličine?

Jel imao uopšte neke oznake na sebi obzirom da je prototip u pitanju?

Goran A.

#2
Baš je mali. Imao je natpis US i četvorocifreni broj i francusku trobojnu kamuflažu sa crnom linijom koja odvaja polja. Kao na francuskim tenkovima. Kamuflirani su i točkovi a gume svetlosive, tipične za to doba.

Karoserija je zapravo od drveta pa nema vidljivih zakivaka. Naziru se mali zavrtnji ali jedva, suviše sitno za razmeru.


Lanmi

Odlična ideja. Super će izgledati u 72 je ovo bas sitno tako da je nivo detalja sasvim dovoljan.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Goran A.

@Lanmi
I nije imao više od ovoga, bar spolja. Doradiću kopčice na haubi, ovo što se vidi je samo osnova. Sutra dolazi još čep za hladnjak i prednji branik i to bi bilo sve. U svakom slučaju neće biti dosadan.

Lanmi

Još trobojna kamuflaža.... biće odličan.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

Ta kamuflaža već najavljuje atraktivnost. Farbaćeš sve četkicom?

Goran A.

#7
@Sandman
Oker ili svetlosmeđa, koja je već, biće prskana, a za ostalo se dvoumim. Logika nalaže četkicu jer će biti teško maskirati mala polja zbog ispupčenih delova. Pošto ide crna linija na razgraničenjima možda i neće biti problema. Blu tak u svakom slučaju.

Goran A.

#8
U međuvremenu, kupole dorađene, mitraljezi i točkovi provizorno stavljeni da vidim kako sve to ukupno izgleda. Biće još rada na točkovima i mitraljezima, a i ima još par popravki do farbanja, ali ne mnogo.


Janjic

凸(¬‿¬)凸