F-14A Sunndowner (Hobby Boss 1/72)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

  Napokon je završih.
  Prođoh kroz svakojake muke, iznad svega što je za mene F14 totalna nepoznanica, ali se isplatiolo. Barem mislim tako. Sve ostalo je na slikama.













Do sledećeg F14 veliki pozdrav  :cheers

Tomcat

Lepo i pedantno ;) Jedina kritika, kao sto sam ti vec rekao je polozaj broja na nosu... PS koja boja je na izduvima?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac

Jako, jako lepo. Vodio si računa o svakom detalju. Pedantno i precizno. Da ne k...m više sviđa mi se.  :cheers :cheers :cheers

flanker

Ma kod Tomcata nema greške, svi su prelepi. Dobar rad, pedantan.
Jedino mi se čini da crvena boja na dekalima deluje bledo ili kao da je signal red?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

AcaDinic

#4
Quote from: Tomcat on 13-09-2018, 22:29:42
Lepo i pedantno ;) Jedina kritika, kao sto sam ti vec rekao je polozaj broja na nosu... PS koja boja je na izduvima?

Izduvi su fantasticna kombinacija vise boja. Osnova je neka aluminijum pa preko ide gun metal i ovlaz crna mat na pocetku izduva, venac koji razdvaja prednji i zadnji kraj izduva fragmentalno prsnem plavu metalik da se dobije efekat sagorelog metala, zadnji kraj je gun metal kao sto rekoh. Hemija je komplet Vallejo.
Lepsi efekat se vidi recimo kod Suhoja koje sam prthodno radio.

milan78

Lepa macketina... Samo bih jednu kritiku za farbanje sa donje strane,probija preshadeing vise nego sto treba, na horizontalcu i dopunskim bas.To ti minut posla da popravis i lakiras...dobro 5min. :cheers :bravo
Instagram-Peacockscaleworx

AcaDinic

Quote from: flanker on 14-09-2018, 09:25:00
Ma kod Tomcata nema greške, svi su prelepi. Dobar rad, pedantan.
Jedino mi se čini da crvena boja na dekalima deluje bledo ili kao da je signal red?

Boje su u redu, barem mislim, nego je ugao pod kojim je slikano i malo jača svetlost sa te strane daje kao da su bledđe.  :headbang

viper

#7
Uvijek je lijepo vidjeti dobro urađenog Tomcata, a pogotovo kad je sa oznakama sunndownersa.
Ja trenutno radim isto tako jedan sa oznaka.vf-111 Miss Molly.

viper

Rad je odličan, samo jedna mala ispravka za one koji namjeravaju praviti ovaj isti, da je hobby boss pogrijesio sa serijskim brojem aviona .
Ovaj hobby bossov bi trebao biti blok 135 i ima serijski broj.162594, oznake su iz 1991.god. Ovvaj sa brojem 160656 je blok 100 i oznake su iz 1982. god.i srušio se.

https://jonbryon.com/f14a-html/

Lykos

Drago mi je da je otisao u prave ruke.

AcaDinic

Quote from: viper on 14-09-2018, 21:42:24
Rad je odličan, samo jedna mala ispravka za one koji namjeravaju praviti ovaj isti, da je hobby boss pogrijesio sa serijskim brojem aviona .
Ovaj hobby bossov bi trebao biti blok 135 i ima serijski broj.162594, oznake su iz 1991.god. Ovvaj sa brojem 160656 je blok 100 i oznake su iz 1982. god.i srušio se.

https://jonbryon.com/f14a-html/

Zanimljivo, verovatno sam zbog toga  i imao problem da pronadjem originalne fotografije.

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


AcaDinic

Hvala, hvala.
Do skorog viđenja  :cheers