L-29, AMK 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo svima.

Već para dana radim na ovoj maketi. Do ovog momenta samo riječi hvale! Ako je suditi po dekalima za inst. tablu, odlični su.
Sve je OOB osim pojaseva. Što se tiče šeme biće DDR.













Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

komoras

Svaka čast majstore!  :mjetal
Uvek je uživanje pratiti tvoje radove  :cheers

Možeš li malo više reći kako si napravio pojaseve ala самоделка?  :think
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

Odlican pocetak :) samo napred.

Janjic

Hvala vam i drago mi je da pratite :)
Trenutno sam na poslu, tako da ću sutra da objasnim kako radim pojaseve.
Pozdrav :)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo svima.

@komoras  izvini što si čekao. Noćne sam radio, pa nisam prije stigao da pišem.

Što se tiče pojaseva treba ti alu folija, tamiya ili krep traka, lim od ukrasnih svijeća i ako imaš neki stari PE set.

Krep traku nalijepiš na alu foliju (dužina cca 3cm) onda izrežeš trake širine 1mm (ja mislim da je to ok širina za 1/72). Jedan dio trake zaobli i nalijepi na drugu traku, tako da simulira kaiš. Iznad toga napravi od lima svijeće toku koja simulira koliko se kaiš može zatgnuti. Na krajeve dodaš lim od svijeće i izbuši rupe medicinskom iglom. Ja sam u ovom slučaju (za donje pojaseve sa klupice) isjekao lim od svijeće i postavio neku PE mrežicu iz nekog starog PE seta.

Valjda sam bio jasan?! Kad pročitam tekst, pisan je na nivou klinca iz petog osnovne. Ako nije ok, javi pa da probam bolje da opišem.

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Miha

Lepo napreduje Delfin :bravo.
Trenutno je i kod mene ista tema samo veća 50% i u Eduardovom pakovanju.Gledajući ovaj tvoj dosadašnji rad i delove,ova sedamdesetdvojka je bukvalno umanjena 48ica.

viper

Odlično si ovo uradio Mladene.

Janjic

Hvala i drago mi je da vam se sviđa :cheers
凸(¬‿¬)凸

guster

Kad procitam objasnjenje za pojaseve, nista mi nije jasno  :o, ali da vrhunski izgledaju to stoji  :super

komoras

@Janjić - Ovo sa alu folijom mi deluje krucijalno, jer uvek imam problema da "ugužvam" pojaseve. Hvala najlepše na opširnom objašnjenu  :cheers :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

Dobar dan.

Mali napredak. Boje su Model Master, Gunze i Vallejo.





Pozdrav svima.
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

milan78

Odlican je. Vidi se trud.
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Hvala drug :)
Milion obeveza, pa rijetko imam vremena za maketu. Nastavljam... brzinom puža  ;D
凸(¬‿¬)凸

Dejan68

Quote from: Janjic on 19-11-2018, 20:04:16

Milion obeveza, pa rijetko imam vremena za maketu. Nastavljam... brzinom puža  ;D

Dobrodosao u klub  ;)

Inače ptičica je bombonica  :super

Janjic

Quote from: Dejan68 on 19-11-2018, 22:58:41
Quote from: Janjic on 19-11-2018, 20:04:16

Milion obeveza, pa rijetko imam vremena za maketu. Nastavljam... brzinom puža  ;D

Dobrodosao u klub  ;)

Inače ptičica je bombonica  :super

Hvala na prijemu i drago mi je da ti se sviđa  :D
凸(¬‿¬)凸