1:72 ICM Ki-27 Nate

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

OOb.Nije losa maketa za rad.Jedini minus su povrsinski detalji koji su skoro ravni sa povrsinom.SKlapa se onako ni lose ni dobro.Dekali su skroz ok.Boje gunze.












Miroslav Š.

Baš si lepo istakao površinske detalje :cheers
Zanimljiva šara :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Tomcat

Nije moja oblast interesovanja, ali bas neobicno i zanimljivo. Sema podseca na makedonske Mi-8
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Warhawk

Vrlo lep rad na maketi koja se retko viđa urađena, aviona koji se inače retko viđa!
Jedina zamerka ide na "procepe" na prednjim stranama "nogavica", koje je trebalo skroz popuniti.

Quote from: dragan_mig31 on 24-09-2018, 18:03:19
Jedini minus su povrsinski detalji, koji su skoro ravni sa povrsinom.

Iako ih mnogi ljudi ne vole, ICM površinski detalji jesu najverniji ovoj razmeri (detalj preklopljenih i izraubovanih panela na njihovim rusima, poput Tu-2 ili Su-2, je prosto nerealno realan  :P ).
Ali, razumem zašto nisu generalno omiljeni - slojevi gita i boje moraju biti izuzetno tanki i precizni da se ne bi sve izgubilo; što većini prosečnih maketara predstavlja muku i ubija uživanje u hobiju.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dragan_mig31

Hvala vam.

@warhawk potpuno si u pravo.Taj procep se pojavio kad sam uglavio tockove posto sam ja naravno kao i uvek radio van sastavnice i mislio sam da je pametna ideja da tockove ubacim nakon sto sam sredio noge trapa.To je puklo i vec je bilo kasno da to ispravjlam.

Warhawk

Relativno lako rešenje (za sledeću maketu)  ;)

Quote from: warhawk on 30-07-2010, 12:47:48
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8743.msg97164.html#msg97164
Mislim da je najlogičnije da ih ovako isečem pa da ih samo ubacim u "nogavice" nego da sve sklopim pa da se zezam sa maskiranjem...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Ne znam kako sam propustio ovo
Odlicno je ispao, pogotovo kakva je maketa. Ja sam krenuo ali...izgubio strpljenje, ima lepo da se zapne sa njim da bi se dobio ovakav rezultat. Svaka cast.
Veoma lepo izgleda ovako saren
Poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dragan

Pukotine na "nogavicama" mozes da popravis tako sto ces ih popuniti tecnim superlepkom (cijanofiksom). Kad se osusi samo cetkicom dofarbas!
:cheers